Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
03 TEMMUZ Pazar 23:26

İmplant Tedavisinde Ağrısız Dönem

Göbeklitepehabercom
Göbeklitepehabercom
Giriş Tarihi : 07-06-2022 18:01

Diş eksikliği hastada ciddi sorunlara sebebiyet vermektedir. Başarılı çiğneme işlemi yapmadan yutulan yiyecekler midede sorun yaptığı gibi diğer yandan komşu dişlerin ve diş etlerinin de zarar görme ihtimali mevcut olmaktadır. Eksik dişler görüntü açısından da hoş olmaması sebebi ile de psikolojik yönden de hasta diş yaptırmaya karar vermektedir. Eksik dişlerin tedavisinde birçok yöntem mevcut olmaktadır. Bu yöntemler arasında son yıllarda ne çok dikkat çeken implant tedavisi olmaktadır. İmplant tedavisi eksik dişleri tamamlar ve uzun yıllar kullanıma olanak sağlamaktadır. İmplant tedavisinde ağrısız ve en kısa süreli tedavi süresini başlatan Gebze diş doktoru hastaların memnuniyetini en üst düzeyde sağlamayı başarmaktadır.

 İmplant Tedavisi

 Eksik dişlerin yerine konması ile hem diş hem de diş eti tedavisi için uygulanan tedavi İmplant olmaktadır. Vida şeklinde yapay bir diş kökü olan implant tedavisi uzun süreçli bir tedavi olmasının yanında memnuniyeti oldukça yüksek olması ile dikkat çekmektedir. İmplant tedavisi genellikle titanyum malzemesi ile hazırlanmaktadır. İmplantların yüksek doku uyumu özelliği ile başarı oranı oldukça yüksek olmaktadır. Diş tedavisinde çok yaygın kullanım alanının olmasının tek nedeni; tek diş eksiklikleri ve hiç dişi olmayan hastalar dahil olmak üzere çok geniş bir yelpazede uygulanabilir olması olmaktadır. Başarılı implant tedavisi Gebze diş doktoru tarafından uygulanmaktadır.

 İmplant Tedavisi Ağrılı mı?

 İmplant tedavisi çok ağrılı ve acılı bir tedavi olarak bilinmekte ancak bu bilgi yanlış olmaktadır. Her diş tedavisinde olduğu gibi implant tedavisinde de uygulanacak bölge uyuşturulmakta işlem sırasında hasta hiçbir şey hissetmemektedir. Sonrasında dikkat edilmesi dahilinde ağızda ağrı ya da enfeksiyon oluşumu gibi sorunlar meydana gelmez. Doktorun tavsiyeleri ile hasta en kısa sürede iyileşmektedir. Ulusoy Diş Kliniği Gebze diş doktoru arayışında olan hastalar için en doğru tercih olarak öne çıkmaktadır.

 İmplant Nasıl Uygulanır?

 Diş çekimi ilk aşama olmaktadır. Daha sonra diş etinin iyileşmesi ile hastadan ölçüler alınmaktadır. Alınan ölçülere göre implant hazırlanana kadar geçici diş köprüleri takılmaktadır. Daha sonra hazırlanan implant ağız içine en uygun şekilde Gebze diş doktoru tarafından yerleştirilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR
4 gün önce
efn8b3
4 gün önce
j4qa8c
DİĞER YAZILARI