Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 00:45

CHP, 6'lı masanın ekonomi çalışmalarını anlattı: İlk düğmeyi doğru iliklemekte kararlıyız

6’lı masanın Kurumsal Reformlar Komisyonu'nda yer alan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, komisyonun ekonomiyle ilgili çalışmalarına yönelik "Ekonomiyi bir gömleğe benzetirsek, bütün bu tedbirler 6’lı masanın gömleğin ilk düğmesini doğru iliklemekteki kararlılığını ortaya koymuştur" dedi.

Siyaset
Giriş Tarihi : 19-06-2022 10:15   Güncelleme : 19-06-2022 13:19
CHP, 6'lı masanın ekonomi çalışmalarını anlattı: İlk düğmeyi doğru iliklemekte kararlıyız

 

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, 6’lı masa olarak hafta başında ekonomi alanında açıkladıkları dört başlıklı programa ilişkin, "Ekonomiyi bir gömleğe benzetirsek, bütün bu tedbirler 6’lı masanın gömleğin ilk düğmesini doğru iliklemekteki kararlılığını ortaya koymuştur. Aynı zamanda ‘Bir türlü anlaşamazlar’ demelerine rağmen en kritik konularda bile anlaştığımızı göstermiştir” dedi. Bu önlemlerin uygulanabilmesi için bir an önce seçim yapılması gerektiğini vurgulayan Öztrak, “Milletin önüne sandık getirilmeli" diye konuştu.

 

Cumhuriyet'in Sarp Sağkal’ın haberine göre, 6’lı masanın Kurumsal Reformlar Komisyonu, hafta başında iktidar olmaları halinde ekonomide izleyecekleri politikaları açıklayan dört maddelik bir programı paylaştı.

'128 MİLYAR DOLARIN NE OLDUĞUNU HTK ORTAYA ÇIKARACAK'

Komisyonda yer alan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, açıklanan başlıklar arasında yer alan Hasar Tespit Komitesi’ne (HTK) ilişkin bilgi vererek "Duyurduğumuz tedbirlere baktığınız zaman bu ülkenin başına bela olan tek kişilik karar alma süreçlerini katılımcılığa çeviren, Merkez Bankası’na müdahaleyi ortadan kaldıran ve enflasyonla mücadelede etkinliğini artıran bir yaklaşım görüyoruz. Bunların arasında en önemlilerinden bir tanesi de HTK. Şu anda bu hükümet yönetiminde birçok şey halının altına süpürülmüş vaziyette. Bu kapsamda verilerin gerçekliğinin ortaya çıkarılması ve kamu maliyesine güvenin yeniden sağlanması gerekiyor. Bunu da HTK sağlayacak. Orada 128 milyar dolar ne oldu? 20 Aralık 2021 gecesi ne oldu? Bunların hepsine de bakılacak" ifadelerini kullandı.

 

HALİL DEMİRHALİL DEMİR

EDİTÖR

YORUMLAR