Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
03 TEMMUZ Pazar 23:45

Son dakika! CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Bakan Nebati'ye: Dünyadan haberi yok

Son dakika haberi... Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulunuyor. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Fox TV’de “İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat” programında açıklamalarda bulunuyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde "Bülent Arınç'la tokalaştık, hatta bir değil iki kez tokalaştık. Tokalaşırız tabii niye tokalaşmayalım. Farklı dünya görüşlerine sahip olsak da birbirimize saygılıyız.

Siyaset
Giriş Tarihi : 17-06-2022 07:58   Güncelleme : 17-06-2022 10:01
Son dakika! CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Bakan Nebati'ye: Dünyadan haberi yok

 

TÜRK DEMOKRASİSİ İÇİN DE SON DERECE ÖNEMLİ BİR AÇIKLAMA

Türk Demokrasi Vakfı gibi bir vakıf demokrasiyi konuşacaksak tartışacaksak herhalde AKP'li yöneticilerin de söyleyecek sözü olması lazım. Bülent Arınç'ın konuşması siyasetçilere ders verir nitelikte bir konuşmaydı. Demokrasiyi tartışacaksak AK Parti yöneticilerinin de söyleyecek bir çift sözünün olması lazım. Gelemiyorlar, kendi düşüncelerini ifade edemiyorlar. Çünkü baskı altındalar, bir kişinin baskısı altındalar. O nedenle kralın çıplak olduğunu, bir kişini AK Parti'yi sonlandırdığını, bitirdiğini ifade etti. Bu ifade benim açımdan önemli aslında Türk demokrasisi için de son derece önemli bir açıklama.

 

GERÇEKLERE TAHAMMÜL EDEMİYORLAR

Gerçekleri dinlemeye tahammül edemiyorlar. Gerçekleri gazeteciler anlatıyor, politikacılar anlatıyor. Politikacıların dokunulmazlığı var, söylerler ama gazetecilere tahammül edemiyorlar. 'Benim söylediklerimi yazacaksın' gibi bir düşünce.

Bunlar korkunun eseri. Zulmü arttırıyorlar her seferinde. Gerçeklere, muhalefete, eleştiriye tahammül edemiyorlar. Peki o zaman sen neden iktidar oldun? Ben her dediğini kabul mü edeceğim, onaylayacak mıyım? Bir ülkede demokrasinin varlık nedeni muhalefettir. Bir güreşçinin banka yönetim kurulunda ne işi var? Bu güreşçi kime, nasıl kredi verecek? Bir arkeoloğun Merkez Bankası'nda ne işi var? Bu atamalar baştan sakat.

 

BUNLAR GİDİCİ

Mazotta ve benzinde vergi çok daha fazla artı. Seçime gidecekler parayı biriktiriyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar cin şişeden çıktı. Yaralara derman olma şansları yok, bunlar gidicidir. Yüzde 300 zam dünyanın hangi ülkesinde var?

NEBATİ'NİN DÜNYADAN HABERİ YOK

Nebati'nin ne söylediği belli değil. Hep bak diyor. Gözüne mi bakacağız boyuna mı bakacağız endamına mı bakacağız? Dünyanın haberi yok. Sen git bir benzin fiyatlarına bak, marketteki gıda fiyatlarına bak. Kur Korumalı Mevduat uygulamasını kaldıracağız. İntikam duygusuyla değil, adaletle hareket edeceğiz.

 

Faizi indirdik diyor, Hangi faiz indi? Merkez Bankası bankalara düşük faizle bankalara veriyor, bankalar bunu götürüyorlar hazine tahvili alıyorlar bankalar burada karlarını yüzde 300’lere çıkardılar vatandaşa da yüksek faizle kredi veriyor. Erdoğan birilerine para kazandırıyor aslında. Biz boşluna beşli çete demiyoruz. 85 milyon insan bir avuç insana çalışıyor.

AKILLA DEĞİL ÖN YARGI İLE YÖNETİLİYORUZ

Türkiye Cumhuriyeti devleti akılla yönetilmiyor, ön yargı ile yönetiliyor. Bir kişinin ön yargısıyla egosuyla TC devleti yönetiliyor. Bir örnek vereyim, hastanesi olmayan ordu olur mu? Dünyanın her tarafında var bizde de vardı. Hangi bilgiye göre kapattın sen bunu? Kim sana kapat dedi? Şanlı ordunun elini kolunu bağlamışsın Suriye’de Pençe Operasyonunda yaralananlar geliyor bunların askeri hastaneden tedavi edilmesi lazım

 

KUR KORUMALI MEVDUATI KALDIRACAĞIZ

Kur korumalı mevduatı derhal kaldıracağız. Birilerine bu avantajı niye vereceğim ya? Milletin karnı doymuyor, ben kalkacağım 100-150 bin kişiye olağanüstü faiz vereceğim.

YÜREĞİ VARSA TELEVİZYONDA KARŞIMA ÇIKSIN ADAYIMI ORADA AÇIKLAYACAĞIM

Dünyanın hiçbir mahkemesi bir ülkenin soyulmasına evet dememiştir. Birileri nemalanıyor. Biz bunları biliyoruz. Erdoğan çekiniyor 'yüreğin varsa adayını açıkla' diyor. Erdoğan, yüreğin varsa beni televizyon kanallarına çağır. Senin televizyon kanalların var; beni çağırırsın, orada sana cumhurbaşkanı adayının kim olacağını açıklayacağım. Yüreği yetiyorsa çıksın karşıma. Oradan gazel okuma. Yapamaz. Cesaret edemez.

YAPTIĞI HATALARIN FARKINDA DEĞİL

Bilgi yok, birikim yok. Yaptığı hataların farkında değil. "Ülkemizde enflasyon yok, hayat pahalılığı var" diyor. Ya bu TÜİK'in ne olduğunu da bilmiyor. Enflasyonla hayat pahalılığının ne olduğunu bilmiyor. Bunu bilmeyen adam bir devleti yönetemez. Bir devleti yönetmeye kalkarsa bu hale gelir. Siz devleti yönetiyorsanız enflasyon nedir, pahalılık nedir bunları bileceksiniz. Aldığınız kararların yanlış olup olmadığını aklı başında birine soracaksınız.

BÜYÜK BİR OLASILIKLA ERKEN SEÇİM YAPACAKLAR

Büyük bir olasılıkla erken seçim yapacaklar. Çünkü ülkeyi yönetemiyorlar. Felakete doğru gidiyoruz. Ülkesini seven bir insan olarak sandığa gidilmeli. En kısa zamanda seçime gidilmeli. Erdoğan'ın bilgi ve birikimi yok. Yarın seçim olsa biz tamamen buna hazırız. Uzun süredir de hazırlıklarımızı yaptık. Bu kaygılarımı Akşener, Davutoğlu ve Babacan'da yaşıyor.

ERDOĞAN'IN ADAY OLMAMASI LAZIM

Anayasa açık. Seçim zamanında yapılacaksa Erdoğan'ın aday olmaması lazım. O nedenle erken seçim yapacaklar.

Son dakika haberinin ayrıntıları hazırlanıyor...

HALİL DEMİRHALİL DEMİR

EDİTÖR

YORUMLAR