Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
03 TEMMUZ Pazar 23:33

Milyonerler Tarafından İnşa Edilen Çılgın Yapılar

Çok paranız olsa ne yaparsınız? Daha önce bunu hiç düşündünüz mü? Dünyadaki bazı zenginler paralarıyla ne yapacaklarını gerçekten bilmiyorlar. İşte zenginlerin inşa ettirdikleri o çılgın yapılar...

Aktüel
Giriş Tarihi : 16-06-2022 10:24   Güncelleme : 16-06-2022 14:29
Milyonerler Tarafından İnşa Edilen Çılgın Yapılar

Yarın bir milyon dolar kazanacak olsaydın, ne alırdın? Bir ev? Araba? Ayrıca borçlarınızı ödeyebilir, yeni bir TV alabilir ve sevdikleriniz için güzel bir şeyler alabilirsiniz. Ancak, hala istediğiniz her şeyi satın almak için çok paranız varken, fikirleriniz tükendiğinde ne yaparsınız?

Bu abartılı milyonerler paralarıyla ne yapacaklarını bilemediler, bu yüzden bu çılgın yapıları inşa ettiler.

1-001.jpg

1. ENDONEZYA “TAVUK KİLİSESİ”

Bu abartılı milyonerlerden biri paralarıyla ne yapacağını gerçekten bilmiyordu, bu yüzden Endonezya ormanının ortasına devasa bir kilise inşa ettirdiler. Bu yapının en çılgın yanı ise tavuk şeklinde olması. Ya da milyonerin kendisine göre bir güvercin.

Daniel Alamsjah, Jakarta'da çalıştığını ve aniden Tanrı'nın kendisinden güvercin şeklinde bir kilise inşa etmesi için bir mesaj aldığını söyledi. Yer, 2000 yılında, ironik bir şekilde, fon eksikliği nedeniyle terk edildi. O zamana kadar, herhangi bir dinden insanlar için bir ibadethaneydi: Budistler, Müslümanlar ve Hıristiyanlar.

2-001.jpg

2. BİR BİNANIN TEPESİNDE ÖZEL BİR DAĞ

Pekinli bu milyoner Zhang Biqing, şimdiden 26 katlı bir binanın sahibiydi. Ancak bu yeterli değildi: üzerine özel bir dağ inşa etmeye karar verdi. Bir Çin dağından bekleyeceğiniz her şeye sahiptir: ağaçlar, kayalar, çimenler, patikalar, oturmak için banklar ve çok daha fazlası.

Zhang Biqing, bir şehrin ortasında nihai bir ülke kaçamağı yarattığını düşündü, ancak ne yazık ki rüyası çok uzun sürmedi. Yapay dağı inşa etmek için geçen altı yıl boyunca komşularından çok sayıda şikayet aldı. Birçoğunun ardından, yerel yetkililer Biqing'in gururunu ve sevincini yıkması için bir emir yayınladı.

3-001.jpg

3. KORSAN TEMALI BİR ADA

Küçük çocuklar ne olmak istediklerini düşündüklerinde, genellikle astronot, yarış arabası sürücüsü, polis memuru veya... Korsan olmayı düşünürler. Bu çocukluk rüyası, bu İngiliz milyonerin yetişkin yaşamına kadar sürdü.

Bu eksantrik milyoner, İngiliz kır malikanesinde bu özel korsan temalı adayı inşa ettirdi. Bir gölün ortasında yer alır ve bir rıhtım, bir şelale ve bir plaj içerir. Sahibi görünüşe göre Karayip Korsanları'nı seviyor ve zamanını adada Jack Sparrow gibi giyinerek geçirmeyi seviyor.

ABDÜLHAMİT DERMAN ABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR