Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
03 TEMMUZ Pazar 23:08

TFF'nin yeni başkanı Mehmet Büyükekşi oldu

TFF Olağanüstü Genel Kurulunda, 8 adayın yeterli imzayı toplayamaması nedeniyle Mehmet Büyükekşi'nin tek aday olarak başkanlık seçimine gireceği açıklandı. Hamit Altıntop da Büyükekşi'nin listesinde... İşte yeni Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi

Spor
Giriş Tarihi : 16-06-2022 10:06   Güncelleme : 16-06-2022 12:35
TFF'nin yeni başkanı Mehmet Büyükekşi oldu

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) olağanüstü genel kurulu Ankara'da başladı.

JW Marriott Oteli'nde 219 delegenin katılımıyla başlayan genel kurulun divan başkanlığına, Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Adana Demirspor'un kulüp başkanı Murat Sancak seçildi.

Genel kurula TFF Başkanı Servet Yardımcı, TFF Yönetim Kurulu üyeleri, eski TFF başkanı Nihat Özdemir, Spor Toto Süper Lig, Spor Toto 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig kulüp başkanlarının birçoğu katıldı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ise toplantıya katılım göstermedi.

Kongrenin açılışında Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun mesajı okundu.

Toplantıda, TFF Olağan Seçimli Genel Kurulu'na kadar görev yapmak üzere başkan, yönetim kurulu ve denetleme kurulu seçilip, TFF Olağan Mali Genel Kurulu gerçekleştirilecek.

 

TFF YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?

Gaziantep FK'nın eski başkanı Mehmet Büyükekşi 8 adayın yeterli imzayı toplayamaması nedeniyle tek aday olarak başkanlık seçimine girecek ve dolayısıyla TFF'nin yeni başkanı olacak.  

Yeni Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi şu isimlerden oluşuyor

Alkın Kalkavan

Murat Aksu

Hamit Altıntop

Yusuf Günay

Ali Düşmez

Talat Papatya

Volkan Can

İbrahim Burkay

Nüket Ezberci

İdil Sürer 

Müslüm Özmen

Yalçın Orhan

DURSUN ÖZBEK'TEN DESTEK

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, "Galatasaray olarak Mehmet Büyükekşi'yi destekliyoruz. Onun için imza verdik. Çok başarılı olacaklarına inanıyorum. Kendileriyle de problemleri tartışma fırsatı bulduk. Kulüplerin yapması gereken ona destek vermesi lazım" dedi.

ABDÜLHAMİT DERMAN ABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR
4 gün önce
9si9ra
❤️ Сообщаем,на ваши данные отправили билет на лото. Примите в вашем личном кабинете >>> https://forms.yandex.ru/cloud/62b71344f542275611fa1bf9/?hs=24ed8d6390e90fec0279bee099093633 4 gün önce
zbkr65
wleDovfJxaqjCORF 2 hafta önce
lUPdTAJO
xIJSUTHoNZkirKc 2 hafta önce
jrOsvEIJbRnqdy