Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
03 TEMMUZ Pazar 23:01

Vatandaşa müjde asgari ücrete zam yapılacak!

Temel gıda ihtiyaçlarına gelen zamların karşısında eriyen asgari ücrete zammın ne zaman yapılacağı merak konusu olurken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, temmuzda asgari ücret için de zam sinyali verdi. Bakan Bilgin asgari ücrete Temmuz ayında zam yapılacağını şu sözlerle belirti. "Temmuz ayında bütün çalışanların yüzünü güldürecek bir düzenlemeyi de Türkiye gerçekleştirecek durumdadır" dedi.

Ekonomi
Giriş Tarihi : 14-06-2022 13:49   Güncelleme : 14-06-2022 18:51
Vatandaşa müjde asgari ücrete zam yapılacak!

Bakan Bilgin sözlerine şöyle devam etti.  “Temmuzda maaşlara zam konusunda “O nedenle enflasyona karşı çalışanları korumak bizim vazifemiz. Biz emeği, çalışanları enflasyona ezdirmeyeceğiz. Önümüzde temmuz dönemi var. Temmuz ayında bütün çalışanların yüzünü güldürecek bir düzenlemeyi de Türkiye gerçekleştirecek durumdadır”

CUMHURBAŞKANI DA TEMMUZ AYINA İŞARET ETTİ!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dün yaptığı bir açıklamada “Temmuz ayında enflasyon farklarıyla, ocak ayında ücretlerdeki yeni düzenlemelerle her kesimi rahatlatacağız” demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 Haziran Pazartesi günü gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası da açıklamalarda bulunarak şöyle demişti: “Temmuz ayındaki enflasyon farkı artışlarıyla ücretlileri biraz daha rahatlatacağız. Yılbaşında tüm çalışanların durumlarını gözden geçirerek herkesin hakkını almasını temin edeceğiz. Sosyal yardım şemsiyemizi genişleterek hiçbir vatandaşımızın mağduriyetine izin vermeyeceğiz.”

HALİL DEMİRHALİL DEMİR

EDİTÖR

YORUMLAR
4 gün önce
bhfvr0
4 gün önce
kf1eut