Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
03 TEMMUZ Pazar 23:52

Urfalı Ekonomist 'GES' İşe yaramaz, çalışmaz dedi

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın attığı gelire endeksli devlet iç borçlanma senedi (GES) adımını değerlendiren Urfalı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, "İşe yaramaz. Ekonomik problemleri çözmez. Zaman kaybı. Çalışmaz" ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 13-06-2022 14:27   Güncelleme : 13-06-2022 19:30
Urfalı Ekonomist  'GES' İşe yaramaz, çalışmaz dedi

Hazine ve Maliye Bakanlığı, ekonomiye yönelik yaptığı hamlelerden gelire endeksli devlet iç borçlanma senedi (GES) adımının detaylarını duyurdu.

Açıklamaya göre, GES için asgari talep tutarı bin TL olup 1 TL’nin katları şeklinde ihraç edilecek. GES’lerin getirileri Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nden (KEGM) bütçeye aktarılan hasılat paylarına endeksli olacak.

“İŞE YARAMAZ, ZAMAN KAYBI”
Urfalı Prof. Dr. Özgür Demirtaş da konuyla açıkamlarda bulundu. Kararın işe yaramayacağını belirten Demirtaş, şunları söyledi:  “İşe yaramaz. Ekonomik problemleri çözmez. Zaman kaybı. Her zamanki gibi Zihni Sinir proje. Her zamanki gibi yandan dolanma. Çalışmaz… Türkiye'nin acilen ekonomik kurallara geri dönmesi, Merkez Bankasını bağımsız hale getirmesi ve yapısal reformlara girişmesi lazım.”
 

HALİL DEMİRHALİL DEMİR

EDİTÖR

YORUMLAR