Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 00:46

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a: Bu senin ahlakın, nasıl bir fitili ateşlediğini görüyor musun?

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, "Bunlar böyle bunlar sürtük. Bunlar için ulu mabet nedir ne değildir böyle bir şey yok" açıklamasında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki göstererek "Sayın Erdoğan bu senin ahlakın. Milletimizin ahlakında kadınlara hakaret etmek yoktur ve olamaz. Kimse kadınlara böyle bir ifade kullanamaz. Nasıl böyle konuşursunuz. Sayın Cumhurbaşkanı nasıl bir fitili ateşlediğini görmüyor mu?" diye konuştu.

Siyaset
Giriş Tarihi : 06-06-2022 10:06   Güncelleme : 06-06-2022 12:24
Davutoğlu'ndan Erdoğan'a: Bu senin ahlakın, nasıl bir fitili ateşlediğini görüyor musun?

 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul il Başkanlığı kamp programında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Gezi' eylemlerine katılanlar hakkında yaptığı "9 yıl önce ağaç bahanesi ile çakılan kıvılcım bir anda bir kalkışmaya dönüştü. Bu eşkiyalar bu teröristler adeta camilerin içini pisletti. Bunlar böyle bunlar sürtük. Bunlar için ulu mabet nedir ne değildir böyle bir şey yok" açıklamasında tepki gösteren Ahmet Davutoğlu, Erdoğan'ın açıklamalarının kendi ahlakını yansıttığını söyledi.

TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarına da sert tepki gösteren Davutoğlu, TÜİK'in yalan söyleyerek hukuksuzluk yaptığını belirtti.

Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Nice baskılar, nice baskılar gördük. Ama Türkiye'de olduğu gibi İstanbul'da da çok sağlam bir teşkilat kurduk. İstanbul'un her bir ilçesini ilmik ilmik dokuyoruz. Bu inançla bugün bir araya geldik. 'Türkiye'de her şey güllük gülistanlık' diyen Erdoğan'a sesleniyorum ne yaşıyoruz ne oluyor? Eğer kul hakkı kavramını unutursanız ve her gün dini ve manevi değerleri istismar ederseniz insanların geleceğe dair güveni kalmaz. Hatta yüreğim yanarak söylüyorum dini inançlara güvenleri azalır. Bu inançları siz sarstınız sayın Erdoğan.

 

ABDÜLHAMİT DERMAN ABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR