Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 00:21

Dolar alan duvara toslayacaklar! İslam Memiş'ten piyasaları ateşlendirecek son uyarı

TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verilerinden sonra yeni piyasa değerlendirmesi yapan Piyasa Uzmanı İslam Memiş, yayınladığı videosunu son uyarı açıklaması ile yayınladı. Dolar ve altın yatırımcıları için yeni yol haritası veren İslam Memiş TL'de kalanlar içinse kritik açıklamalarda bulundu. Duvalara toslayacaklar diyen Memiş yeni dola ve altın seviyesi verdi.

Gündem
Giriş Tarihi : 04-06-2022 14:53   Güncelleme : 04-06-2022 17:59
Dolar alan duvara toslayacaklar! İslam Memiş'ten piyasaları ateşlendirecek son uyarı

 

Piyasalar Haziran ayına büyük bir hareketlilikle girerken, gram altın 1000 TL'ye yaklaştı, dolar ise 17 TL'yi zorlamaya başladı. Uzmanlar yatırımcıları bu süreçte uyarırken İslam Memiş ise yayınladığı videosunda yüksekten alım yapanlara kritik uyarılarda bulundu. İşte Memiş'ten yeni piyasa değerlendirmesi.

dolar-tl-003.jpg

DÜNYADA YENİ BİR ENFLASYON ALGISI BAŞLADI

"Bu hafta yurt içi piyasalarda enflasyon verileri önemliydi. Enflasyon her geçen ay yükselmeye devam ediyor. Kısa vade için mevsimsel etkiden dolayı stabil bir şekilde bekleyen hafif bir şekilde gerileyen bir enflasyon verisi karşımızda olabilir. Ama yıllık bazda baktığımızda yüzde 57 yüzde 58 bir enflasyonla yılı tamamlamamız muhtemel bir şekilde olacaktır. Tabii büyün dünyada da enflasyon verileri artmaya devam ediyor. Amerika'da da Avrupa'da ve diğer ülkelerde enflasyon rakamları son 40 yılın en üst seviyelerinde. Hal böyle olunca kontrollü bir şekilde insanlar fakirleştirildi. Operasyonel durumlarda insanları ürküten bir mekanizma var. Malı değerli yaptı parayı değersiz yaptı. Ekim ayına kadar ben bunu bireysel olarak yapacağım. Bizim yol haritamız Nisan ve Temmuz aylarında haritamız vardı. Nisan ayı bir final ayıydı. Gram altın 1400 liraya gelince de göreceğiz. Türkiye'de bu tablo hiçbir zaman değişmeyecek. Birileri düşükken alım almaz. Zirveden alıp aylarca bekliyorlar. Bizim yol haritamız belli."

 

dolaraltin-002.jpg

NİSAN ALIMI YAPANLAR KAZANMAYA BAŞLADI

"Nisan ayı alım ayıydı. Mayıs Haziran ve Temmuz ayı ise bekleme ayıydı. Özellikle Temmuz ayındaki o pik seviyeler daha evvel gelmeye başladı. Haziran ayında ön görülerim vardı. 16,60 seviyelerinde bir geri düşüş olacaktı. Bu süreçte yeni ürün açıklama gibi bir durum söz konusu. Dikkatli olmamız konusunda dün ve bugün sizlere mesajlar verdim. Çünkü zamanında alım yapanlar, bugün onların karlarını cebine koyacaklar. Düşten maliyet yapamayanlar korku ve panikle yapanlar sıraya giriyor. Temmuz'da beklediğimiz seviyeler erken geldi. Biz Eylül ve Ekim aylarına odaklanacağız. Ekim hazırlığımızı şimdiden yapalım. Bundan sonraki hedefimiz Ekim. Küresel piyasaları nakitle karşılayacağız. Bütün ülkelerde enflasyon artmaya devam ediyor. Kontrollü bir şekilde yeni dünya sistemi bu. Ama herkes hükümetleri suçluyor. Dünyada küresel kontrollü bir enflasyon var. İnsanlar bilerek fakirleştiriliyor. Varlıklarınıza sahip çıkın."

YÜKSEKTEN ALIM YAPANLAR DUVARA TOSYALACAKLAR

"Bazıları var ki burnunun dikine gidiyor. Ne zaman ki ellerini kaybedince, duvara toslayınca anlayacaklar. Önümüzdeki hafta üç dört kez nakit pozisyonları nasıl almalı bunları anlatacağım. Borsa İstanbul'da ilginç bir kapanış vardı. Ama oldukça riskli. Küresel ekonomik kriz borsaların gerçek değerlerini gösterecek. Gelişmekte olan ülkelerde iliklerimize kadar hissedeceğiz.

DOLAR VE GRAM ALTINDA YENİ ZİRVE SEVİYELER

"Dolar kuru 16,54 lira seviyesi test edildi. Dolar hala kırmızı alanda.16.40 kapanışlar devam ederse 16.80'ler masada kalmaya devam edecek. Ama bu seviyede sakın dolar almayın. Euro ise 17.80 seviyesine yükseldi. Bunu da almam. 3 haftadır Euro'nun performansı yüksek. Euro 18 seviyesini test edecek. TL bazında çok riskli. Yeni bir ürün açıklanacak. Geniş kapsamlı detaylı bir paket yolda. Bunu görmeden bir yorum yapmak imkansız. Gram altın 998 seviyesine kadar yükseldi. 1200 lirayı görmeden gram yükseldi demem. Çok az kaldı bu seviyeye. Ons altın Temmuz ayında boğa piyasasında"

 

HALİL DEMİRHALİL DEMİR

EDİTÖR

YORUMLAR