Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 00:16

Maliyet düşürücü adımlar ve işten çıkarmalar, kripto para sektörüne yayılırken Bitcoin yükseliyor

Investing.com – Bu haftanın başlarında riskten kaçış ticaretinden mustarip olan Bitcoin, risk iştahının canlanması ile bugün yükseldi. Öncü kripto para %1,6 artışla 30.447 dolara yükseldi.

Gündem
Giriş Tarihi : 03-06-2022 10:33   Güncelleme : 03-06-2022 14:56
Maliyet düşürücü adımlar ve işten çıkarmalar, kripto para sektörüne yayılırken Bitcoin yükseliyor

 

Perşembe günü Avrupa ve ABD borsaları sert yükseliş yaşamıştı: NASDAQ Composite endeksi başı çekerek günü %2,69 artışla bitirdi.

Bununla birlikte BTC/USD trendi kırılgan gözüküyor ve kripto para herhangi bir noktada düşüş yoluna girip 30.000 dolar altına tekrar inebilir. Örneğin, önde gelen Bitcoin alternatifi ETH/USD, trendi takip etmeyerek %0,9 düşüşle 1809 dolara indi.

Piyasada dünkü artışa rağmen resesyon riskleri devam ediyor.

Tesla (NASDAQ:TSLA) CEO’su Elon Musk, büyük bir işten çıkarma planına işaret eden son kişi oldu. Reuters tarafından görülen bir e-postaya göre Musk, Tesla’daki iş gücünü %10 azaltmak istiyor. Bu haber öncesinde JP Morgan patronu Jamie Dimon, Çarşamba günü, “ekonomik bir fırtına” konusunda uyarmıştı. Microsoft (NASDAQ:MSFT) ise cari çeyrek için kazanç ve satış hedeflerini düşürdü.

Kripto para sektörü ekonomide şu an hissedilen karamsarlığın etkisini de yaşıyor. Kripto para borsası Coinbase’de (NASDAQ:COIN) kıdemli İK sorumlusu olan L.J. Brock tarafından yayınlanan bir blog yazısında borsanın, “öngörülebilir bir gelecekte yeni ve mevcut pozisyonlardaki değişiklikler için işe alımlara verdiği arayı uzatacağını ve kabul edilen bazı teklifleri iptal edeceğini” söyleyerek şirketin bir kripto kışına hazırlık yaptığına işaret etti.

Bundan saatler önce milyarder ikizler Cameron ve Tyler Winklevoss'un buluşu olan kripto para borsası ve emanetçi Gemini, işgücünün %10'unu – yaklaşık 100 çalışanını – işten çıkardığını duyurdu.

HALİL DEMİRHALİL DEMİR

EDİTÖR

YORUMLAR