Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
29 HAZİRAN Çarşamba 15:54

Bakan Bilgin açıkladı: 3600 ek gösterge konusunda açıklama bu ayın sonunda

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, 3600 ek gösterge konusu ilgili açıklamayı da bu ay sonu yapacaklarını açıklayarak "Emeklilerin durumu ve kamu çalışanlarının durumu ile ilgili açıklamayı haziran sonunda yapacağız. 3600 ek gösterge meselesi ile ilgili açıklamayı da bu ay sonu yapacağız" dedi

Ekonomi
Giriş Tarihi : 17-05-2022 07:54   Güncelleme : 17-05-2022 12:24
Bakan Bilgin açıkladı: 3600 ek gösterge konusunda açıklama bu ayın sonunda

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "MEXT BİL-İşim Eğitim ve İstihdam Programı" iş birliği protokolü imza törenine katıldı.

Burada açıklamalarda bulunan Bakan Bilgin, 3600 ek gösterge konusu ilgili açıklamayı da bu ay sonu yapacaklarını açıkladı.

Bakan Bilgin'in açıklamaları şu şekilde:

"Yatırım, istihdam, büyüme de esas yatırım insana olandır. Üretim gücünün artarak devam etmesi bizim için çok önemli. Bilişim endüstrisi çağına dönüyoruz. Burada uygulamaya soktuğumuz proje istihdam garantili olacak. Türkiye'nin bütün sanayi bölgelerinde istihdam projeleri başlatacağız

 

Bu programlarla Sanayinin istihdam kabiliyetini çoğaltacağız. Biz çalışanlarımızın sorunlarını çözmek zorundayız, çalışanlarımıza sahip çıkıyoruz ve koruyoruz. Emeklilerin durumu ve kamu çalışanlarının durumu ile ilgili açıklamayı haziran sonunda yapacağız. 3600 ek gösterge meselesi ile ilgili açıklamayı da bu ay sonu yapacağız."

ABDÜLHAMİT DERMAN ABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR