Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
24 MAYIS Salı 02:08

Binali Yıldırım’dan 3600 ek gösterge açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "3600 diye tanımlanan mesele, Çalışma Bakanlığımızın yoğun gündemi olarak devam ediyor ve artık bir sonuçlandırma aşamasına yaklaşıyoruz" dedi. Enflasyonun en sıkıntılı mesele olduğunu söyleyen Yıldırım, "Bizim de hükümetimizin de bir numaralı sorunu ve gündemi enflasyondur" diye konuştu.

Ekonomi
Giriş Tarihi : 07-05-2022 16:17   Güncelleme : 07-05-2022 21:27
Binali Yıldırım’dan 3600 ek gösterge açıklaması

Milyonlar, gözünü 3600 ek göstergede son dakika haberlerine çevirdi. Üçüncü ve son toplantının 10 Mayıs'ta gerçekleştirilmesi planlanırken, görüşmelerden nasıl bir sonuç çıkacağı merakla bekleniyor. Konuyla ilgili konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Bunun birçok etapları var. Zor bir düzenleme ve inşallah beklentileri karşılayacak şekilde bir sonuca vardırılır" dedi.

 

"3600 EK GÖSTERGEDE SOUÇLANDIRMA AŞAMASINA YAKLAŞIYORUZ"

Memur-Sen Erzincan İl Temsilciliği Teşkilat Buluşması'nda konuşan Yıldırım, son aylarda gündemin en önemli konularından olan 3600 ek göstergeye değindi. Yıldırım, "Çalışanlar, memurlarımız, işçilerimiz, sözleşmeler tabi gönlümüz arzu eder ki burada bir sadeleştirme yapılabilsin, çalışanların statüleri, mevzuatları birleştirilebilsin. Bunun için de mücadele ediliyor, belirli mesafeler de alındı. Bundan sonra elbette ki bu yönde müşterek çalışma devam edecek" dedi.

 

"Elbette uzun süreden beri gündemimizde olan 3600 diye tanımlanan mesele, Çalışma Bakanlığımızın yoğun gündemi olarak devam ediyor ve artık bir sonuçlandırma aşamasına yaklaşıyoruz" diyen Yıldırım şu ifadeleri kullandı: Bunun birçok etapları var. Zor bir düzenleme ve inşallah beklentileri karşılayacak şekilde bir sonuca vardırılır. İster devlet tarafında ister devlete hizmet eden memur, işçi veya özel sektörde işveren veya işçi çalışan tarafında olalım, bu ülke bizim. Bu ülkenin geleceği hepimizin. İmkanlarımız kısıtlı, ihtiyaçlarımız sınırsız.

 

"BİR NUMARALI SORUN VE GÜNDEM ENFLASYON"

 

Salgın bittikten sonra bu kez ülkenin kuzeyinde bir savaşın başladığına işaret eden Yıldırım, bu hadiseyle doğalgazın 10 kat, petrolün 2,5 kat arttığını ve bütün fiyatlamaların alt üst olduğunu aktardı.

Enflasyonun en sıkıntılı mesele olduğunu söyleyen Yıldırım, "Enflasyon, insanların refahından, cebinden imkanlarını alan bir ejderha gibidir. Enflasyon ile mücadele etmek esastır ama bunun zamana yayılması gerekir. Bugün dünyada birçok ülke bir numaralı sorun olarak önüne enflasyonu koydu. Bunun için de düzenlemeler yapıyorlar, parasal politikalarda değişikliğe gidiyorlar. Bizim de hükümetimizin de bir numaralı sorunu ve gündemi enflasyondur" diye konuştu.

 

"BU SIKINTILARI GEÇMİŞTE DE YAŞADIK"

Yıldırım, ülkenin genel ekonomik göstergelerinin her kesimi kapsayacak şekilde normalleşmesinin ve her şeyin yerli yerine oturmasını sağlamanın önemli olduğunu anlatan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Anormal geçen 2 yıllık bir süreçten sonra elbette ki bunların yaşanacağını biz öngördük. Gerekli tedbirlerimizi alıyoruz ve bundan sonra da alınmaya devam edilecek. Şartlar ne olursa olsun, eldeki imkanlar sonuna kadar kullanılarak enflasyonun doğurduğu mahrumiyetleri ve hayat pahalılığı kaynaklı sıkıntıları eldeki imkanlarla hafifletecek tedbirler üzerinde de Sayın Cumhurbaşkanımız ve kabinesi çalışıyor, kafa yoruyor. Her Bakanlar Kurulu toplantısı sonunda yeni tedbirler kamuoyu ile paylaşılıyor.

 

Bundan sonra da bu ve buna benzer çalışmalar devam edecek. Bu sıkıntıları biz geçmişte de yaşadık. 2008'de, 17-25 Aralık'ta ve 15 Temmuz'da yaşadık ve hepsinin üstesinden geldik. İnşallah bunların da üstesinden geleceğiz ve güzel günleri hep birlikte ihya etmeye devam edeceğiz."

 

ABDÜLHAMİT DERMAN ABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR