Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
24 MAYIS Salı 03:55

Instagram'ın tasarımı değişiyor: Hikâye atanlara kötü haber

Instagram'ın ara yüzünün değişip yeni bir görünüm kazanacağı iddia edildi. Söz konusu yeni tasarımın TikTok'a benzeyeceği öngörülüyor. İşte detaylar...

Teknoloji
Giriş Tarihi : 05-05-2022 18:48   Güncelleme : 05-05-2022 19:56
Instagram'ın tasarımı değişiyor: Hikâye atanlara kötü haber

Facebook'un sahibi olduğu dev sosyal medya platformu Instagram, videoları ön plana çıkarmak için kullanıcı ara yüzünü yenilemeyi planlıyor.

Yeni tasarımda kullanıcılar tamamen ekranı kaplayan videolar ve görüntüler görecek. TikTok'tan esinlenilen bu görünüm Instagram'daki videoları daha da değerli hale getirecek ancak bazı sorunlar da beeraberinde geliyor.

HİKAYELERE VEDA!

Birçok kullanıcının ve özellikle influencerların 'sorun' olarak nitelendireceği bu yenilik, hikâyelerin ortadan kalkması.

 

YENİ GÖRÜNÜM KAZANACAK

Mesaj kutusu, bildirim butonu, profil ve diğer tüm kısımların yerleri aynı şekilde kalıyor ancak hikâyeler şeridi yeni sürümde görünmeyecek.

shiftdelete.net'in TechCrunch’a dayandığı habere göre Instagram, henüz test aşamasındaki yeni arayüz ve hikayelerin kaybolmasıyla ilgili bir açıklama yapmadı. Fakat yeni sürümde hikâyeler şeridi tamamen ortadan kalkmasa da, ancak gezinme şeridinin yukarı kaldırılmasından sonra görülebileceği tahmin ediliyor.

ABDÜLHAMİT DERMAN ABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR