Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
03 TEMMUZ Pazar 23:04

Bahçeli'den 3 Mayıs mesajı: Taviz vermeyeceğiz

MHP lideri Bahçeli, 3 Mayıs Türkçülük Günü'ne ithafen bir mesaj paylaştı. Bahçeli "Türk milliyetçileri, geçmişten aldıkları güç ve vazgeçilmeyecek ilkeleriyle, milletimizin rızası olmadan yapılacak her türlü gayri meşru müdahaleye dün olduğu gibi bugünde, yarında cesaretle karşı durmaya devam edecektir. Vatan, millet ve devletten taviz verilmeyecektir" ifadelerini kullandı.

Siyaset
Giriş Tarihi : 02-05-2022 21:45   Güncelleme : 02-05-2022 23:54
Bahçeli'den 3 Mayıs mesajı: Taviz vermeyeceğiz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 3 Mayıs Türkçülük Günü'nün tarihi önemine değindiği bir mesaj yayımladı. MHP lideri, Ramazan Bayramı'nı da bir kez daha kutladı.

'3 MAYIS YÜKSEK MÜCADELE ERDEMİDİR'

Bahçeli'nin paylaşımı şu şekilde:

"3 Mayıs 1944, dönemin Türk milliyetçilerinin çileyle bezenmiş ağır şartlar içinde zorlu imtihan etabı, buna karşılık çelikten iradelerine eşlik eden çevik ve sağlam duruşlarıyla sivrilip öne çıkmalarının simgeleşmiş evresidir. 3 Mayıs nihayet yüksek bir mücadele erdemidir.

'TAVİZ VERMEYECEĞİZ'

Hayal kırıklıklarıyla boğuşan milletimizin ihtiyacı olan kudretin Türk tarihinin şanlı sayfalarında olduğunu işaret eden de yine 3 Mayıs’ın sembol isimleridir. Onların geçmişe duydukları derin hayranlık esasında parlak istikbale uzanan bir köprü, bir mesaj, bir özlemdir.

Türk milliyetçileri, geçmişten aldıkları güç ve vazgeçilmeyecek ilkeleriyle, milletimizin rızası olmadan yapılacak her türlü gayri meşru müdahaleye dün olduğu gibi bugünde, yarında cesaretle karşı durmaya devam edecektir. Vatan, millet ve devletten taviz verilmeyecektir.

3 Mayıs 1944’ün 78’inci yıl dönümünde, onurlu mücadeleleriyle Türk milletine gönül vererek ufkumuzu aydınlatan Türklüğün kıvancı bütün milliyetçi kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi, rahmetle, minnetle, hürmetle anıyorum. Allah hepsinden razı olsun diyorum.

Bu vesileyle aziz milletimizin, Türk-İslam âleminin Mübarek Ramazan Bayramı’nı bir kez daha en kalbi hislerimle kutluyorum."

ABDÜLHAMİT DERMAN ABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR