Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
03 TEMMUZ Pazar 23:40

Devlet Bahçeli'den ilginç enflasyon yorumu: Bugün elimizde yoksa yarın olur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında ekonomik krize bağlı yaşanan hayat pahalılığının geçici olduğunu belirterek artan enflasyonla ilgili açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Bugün elimizde değilse bile yarın olacağını düşünüyoruz" dedi.

Siyaset
Giriş Tarihi : 07-04-2022 15:01   Güncelleme : 07-04-2022 16:36
Devlet Bahçeli'den ilginç enflasyon yorumu: Bugün elimizde yoksa yarın olur

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, ekonomik krize bağlı enflasyon artışının ve buna bağlı olarak yaşanan hayat pahalılığının geçici olduğunu belirtti.

Kovid-19'un bütün dengeleri sarstığını belirterek, "İnsan ve toplum sağlığının müdafaası için her devlet seferber olmuş, kaynaklar bu uğurda kullanılmıştır." diyen Bahçeli, "Bugün elimizde değilse bile yarın olacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Bahçeli'nin açıklamalarının satırbaşları şöyle:

"Milliyetçi, ülkücü hareket tohum olup saçılmış, filiz olup serpilmiş, çınar olup genişlemiş, gazi olup yüreklenmiş, şehit olup yücelmiştir. Bizim geçmişten borç değil, alacağımız vardır. Veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yok. Karanlık ve karışık ilişkimiz bulunmamaktadır. Bu mücadelede yol başımız merhum Türkeş Bey'dir. MHP, 53 yıldır tuzakları bozuyor, Türk-İslam ülküsüne leke sürmek isteyenlerin heveslerini kursaklarında bırakıyor.

ANKETLERİ YAPARKEN KANDİL'DE Mİ GEZİYORSUNUZ?

 

MHP yüzdelere sığmaz, oranlara sıkışmaz, barajlarla sınırlanamaz. Devamlı servis edilen ve sistematik hale gelen algı operasyonlarıyla, partimizin eridiğini, gerilediğini yazan, çizen kokuşmuş araştırma şirketleri size soruyorum; anketleri yaparken CHP Genel Merkezi'nde mi dolaşıyor yoksa Kandil'de mi geziyorsunuz? MHP düşmanlığı şeytani emellerin sipariş verdiği düşmanlıktır. Bizim bu kirli tahkimat karşısında yegane direncimiz imanımız, irademiz ve millet sevdamızdır. Şimdiden haberiniz olsun 2023 Haziran ayında sokağa çıkacak yüzünüz dahi olmayacaktır.

 

Türklük var olduğu sürece MHP vardır ve olacaktır. Türk milleti tıpkı bir bayrak gibi dalgalandığı sürece 3 hilal de ona eşlik edecektir. İnancımız budur, iddiamız budur, irademiz budur. Hiç kimse yalan anketlerle bize ayar veremez, gözümüzü korkutamaz, ufuk çizgimize karanlık perde çekemez. Biz kendimizden eminiz, aziz milletimize şüphesiz güveniyoruz. Uğrunu şehitler verdiğimiz bu cennet vatanı onun bunun dış bağlantılı oyunlarına teslim edemeyiz. Durduğumuz yer doğrudur, doğrulduğumuz bereketli toprak Türk toprağıdır. MHP bugün çok daha güçlü, çok daha tesirli, çok daha şuurludur ve gelecek Cumhur İttifakı ile birlikte MHP'dedir.

 

BUÇA'DAKİ SİVİLLERİN KATLEDİLMESİ

Tarih boyunca değişmeyen kural şudur; bir devletin rakiplerine karşı aşırı derecede silahlanması savaş riskini de beraberinde getirmiştir. Hiçbir mağlubiyetin, hiçbir yanlış kararın bahanesi olamaz. Öyle bir dönemdeyiz ki kara propagandalar çatışmanın önündedir. Rusya-Ukrayna savaşında bunu çok açık görmek mümkündür. Yalan haberler, siber müdahaleler, ekonomik manipülasyonlar, diğer araçların tümü devreye alınmaktadır. Buça şehrinde yaşandığı iddia edilen sivil ve masum insanların katledilmesiyle ilgili haberlerin gündeme yansıması her açıdan incelenmeye muhtaç bir meseledir. Mesele ciddi tepkilere neden olmuştur, ayrıca elleri arkadan bağlanarak katledilen sivillerin paylaşılan görüntüleri ilk bakışta insanlık vicdanında infiale yol açmıştır. Karşılaşılan trajik sahnelerin düzmece bir olay mı veya gerçekten bir katliam mı olduğu henüz açıklığa kavuşmamıştır. Biz kimsenin sefil propagandasına refakat edemeyiz. Şuurlu ve uyanık hareket etmek, önümüzdeki sis bulutunun içinde güvenli yol bulmamızı temin edecektir.

Burada asıl can alıcı husus Rusya ile Ukrayna arasında süren barış görüşmeleri sırasında sivil katliamların dünya kamuoyuna bomba gibi düşmesidir. Rusya yönetimi Buça'daki katliam iddialarının kurgu ve yalan olduğunu açıklamıştır ancak ABD'den Fransa'ya kadar niyeti bildik ülkeler Buça'da savaş suçunun işlendiğini duyurmuşlardır. Savaşın bitmesine tahammülü olmayan ülkeler iğrenç bir yola başvurmuşlardır. Irak işgalinde kimyasal silahlar gerekçe gösterilmişti. İddiası asılsızdı, bu nedenle süreç kariyerinin kara bir lekesi olarak işaretlenmişti. Irak ordusunun petrol kuyularını bombalayarak çevre yıkımına yol açtığı devamlı gündemde tutulmuştu. Sonraki yıllarda fotoğrafların Fransa sahillerinde çekildiği anlaşılmıştı. Elbette katliam varsa bu kanlı Hadise herhangi bir şaibeye açık kapı bırakmadan tespit edilmişse, sorumlularından hesap sorulması insanlık görevidir. Üzerinde durulması gereken konu neden böyle bir zamanda bu katliam iddiasının gündeme taşınmasıdır. Buna kimler gerek duymuştur? Savaşın şiddet dozajının artışını hedefleyenler vardır ve açıktadır.

İSTANBUL'DAKİ RUSYA-UKRAYNA MÜZAKERESİ

Özellikle geçtiğimiz hafta Dolmabahçe'de Rusya-Ukrayna temsilcilerinin bir araya gelmeleri pek çok ülkeyi telaşlandırmıştır. Katliam iddialarının bu görüşmeden sonra gündeme gelmesi ya tesadüf ya da kara bir tezgahtır. CHP'nin ne dediği, İP'in neyi üfürdüğü, diğer zillet partilerinin hangi yalanlara başvurduğu önemsizdir. Dünya üzerinde savaşın durmasına, silahların susmasına, masumların hayatta kalmasına Türkiye'den başka hizmet eden ikinci bir ülke görülmemiştir.

ZELENSKİY-PUTİN TÜRKİYE'DE GÖRÜŞÜR MÜ?

Müzakerelerin nasıl sürdürüleceği kısa sürede anlaşılacaktır. Putin ve Zelenski’nin İstanbul veya Ankara’da birbirlerine el uzatmalarını umuyoruz. Ülkemiz barışın filizlenmesi için hem kendi hem dünya güvenliği için çalışmaktadır.

Türkiye ne doğudan ne de batıdan kopacak bir ülkedir. Bizim kitabımızda yüz üstü gelenin sır üstü itilmeyeceği yazılmaktadır. Uzatılan hiçbir el bizim nezdimizde geri çevrilmez.

MACARİSTAN'DA 6 MUHALİF PARTİNİN YENİLGİSİ

Tunus'ta halk iradesinin tecelli ettiği Temsilciler Meclisi'nin feshedilmesi hukukun ihlaline neden olmuştur. Bir başka ele alınması çarpıcı siyasi gelişme Macaristan'da yaşanmıştır. Orban yönetimindeki ittifak, muhalif 6 partinin ittifakını ters köşeye yatırmış, AB'nin engellerini aşma becerisini göstermiş ve 4. defa seçimlerde zafer kazanmıştır. Ümidim, zillet ittifakının Macaristan'a bakıp ders almasıdır. Türkiye'nin geleceğini işbirlikçiler değil, Cumhur İttifakı tayin edecektir.

BUGÜN ELİMİZDE DE YOKSA YARIN OLUR

Bugünkü şartlarda enflasyon artmış olabilir, hayat pahalılığından sızlanmalar görülebilir. Bunların hepsi geçicidir. Sabırla, metanetle, tarihi yolculuğumuza devamdan başka seçeneğimiz yoktur. Kovid-19'un yaraları henüz sarılmamıştır. Hastalık bütün beklentileri bozmuş, bütün dengeleri sarsmıştır. Çünkü insan ve toplum sağlığının müdafaası için her devlet seferber olmuş, kaynaklar bu uğurda kullanılmıştır. Bugün elimizde yoksa, yarın olacağına inanıyorum. Pirenin deve yapılmasına asla duyarsız, asla ilgisiz kalmayız, kalamayız.

24 Şubat'tan itibaren Rusya ve Ukrayna'nın savaşı, enerji ve gıda güvenliğini zedelemiş, zincirleme sorunlar bütün coğrafyayı sarmıştır. Ülkemiz ve tüm dünya benzerine çok az rastlanan sınavdan geçmektedir. Bunun bilmeden Türkiye ekonomisi ile ilgili felaket tamtamları çalmak, bittik, iflas ettik, perişan olduk masalları anlatmak sorumlu bir tavır değildir. Hiç kimsenin aç kalmasına göz yumamayız. Allah nimetin kefilidir. Türk Milleti hangi geceyi görmüştür de sabahına çıkamamıştır.

ÇIKAN ENFLASYON EL BİRLİĞİYLE İNDİRİLECEKTİR

KDV indirimlerine rağmen hala fiyat etiketlerini indirmeyenler vicdansızlığın içindedir. Çıkan enflasyon el birliğiyle indirilecektir, dün yaptık yine yaparız. CHP'nin, İP'nin ve diğer zillet partilerinin rant devşirme gayesi hastalıklı bir siyasettir. Türk milleti hangi geceyi görmüştür de sabaha çıkamamıştır? CHP Genel Başkanı haksız ve hayayız eleştiriden başka bugüne kadar ne yapabilmiştir?

Acıda, tasada, mücadelede, fedakarlıkta, ahlakta, millilikte yoklar. Ancak yalan oldu mu varlar, iftira oldu mu meydandalar. Kobani'ye selam sallarlar, PKK/YPG'ye arka çıkarlar, sonra da dönüp bir kuvayi milliyeyiz deyip kalpakla poz verirler. Kalpak da taksanız, masaya da otursanız, yolunuzu gözleyen mağlubiyetten kurtulamayacaksınız. Kılıçdaroğlu sorarım sana gazileri içeri mi tıkacaksınız, terörle mücadeleye mi keseceksiniz? Sayın Kılıçdaroğlu sen aslında çift kişiliksin. Karanlıkta uyanık, aydınlıkta gafilsin. CHP, HDP ile aynı yumurta ikizidir. Terörist Demirtaş bunların ortak paydasıdır, Aysel Tuğluk değildir. Bir teröristin, bir ajanın cezaevinde olmasını adaletin olmadığına yormuş, HDP'li milletvekilinin Suriye'ye terörist arkadaşlarının yanına sığındığı, kimsenin sesi çıkmadığı görülmüştür. TBMM üyesi olan bir şahsın terör örgütüne doğrudan katılması üzerine yapılması gereken ilk iş bu kadının vekilliğinin derhal düşürülmesidir. Bir tarafta milletvekili maaşı alıp, diğer tarafta terör örgütü kamplarına kaçmak rezalettir. Haydi Kılıçdaroğlu bunu da eleştir. Bu kepazeliğe göz yumulması şerefsizlik değil de nedir? Gerçeği haykırmak, maskeleri indirmek ülkücü bir erdemdir.

Türkiye işin aslında siyaset vasıtasıyla çok ciddi bir tehdit altındadır; tehdidin adı Zillet ittifakıdır. 2023 Haziran'da yapılacak seçimlerde hak ile yanlış arasında bir tercih yapılacaktır. Türk milleti zillete kaç bucak olduğunu gösterecektir. İnanıyorum ki kazanan Türkiye olacak, zafer Türk milletinin hanesine yazılacaktır. Yeni sistem, güçlü siyaset, saygıda mecburiyet, ekonomide hakkaniyet, terörde mahkumiyet, bekada ebediyet, dünyada mevcudiyet, insanda mefnuniyet, zillette mağlubiyet, sandıkta ekseriyet.

Polislerimizin taleplerinin bilincindeyiz ve her zaman destekçisiyiz. Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 177. yılını kutluyorum. Polise saldıran, işkenceci diyen alçaklarla da her zeminde mücadele edeceğimizin güvencesini veriyorum. Macaristan, Azerbaycan ve Almanya'da yapılan göğsümüzü kabartan evlatlarımızı, teknik heyetimizi ve federasyon yönetimlerimizi tebrik ediyor, hayırlı uğurlu olsun diyorum.

Mübarek Ramazan ayının 6. gününde oruç ve ibadetlerimizin kabulünü diliyorum.

ABDÜLHAMİT DERMAN ABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR
Frankbon 3 ay önce
Hello!

I have very bad news for you.
I hacked into your operating system and got full access to your account.

Of course you can change the password.. But my malware intercepts every time you change it.

How I did it:
There was a vulnerability in the software of the router through which you accessed the Internet.
I just hacked this router and placed my malicious code on it.
When you went online, my trojan was installed on your device's OS.

After that, I made a complete copy of your disk (I have your entire address book, browsing history, all files, phone numbers and addresses of all your contacts).

A month ago, I wanted to lock your device and ask for a small amount of bitcoin to unlock it.
But I looked at the sites that you regularly visit and was shocked by what I saw !!!
I mean sites for adults.

I mean, you are a big pervert. Your fantasies have nothing to do with the normal perception of an ordinary person.

And I got an idea....
I took a screenshot of the adult sites you are having fun on (you know what that is, right?).
After that, I took screenshots of you pleasing yourself in a very unusual way (using your device's camera) and stitched them together.
It turned out amazing! This will impress anyone, especially your friends!

I know that you would not like to show these screenshots to your friends, relatives or colleagues.
I think $550 is a very, very small sum for my silence.
Besides, I've been spying on you for so long, wasting a lot of time!

Pay ONLY in bitcoins!
My BTC wallet: bc1qet0uxyh7ctaf2kpmhdhpw9tmc3dr55xt8zdng5

You don't know how to use bitcoins?
Enter a query in any search engine (google or Yandex): «How to replenish a BTC wallet».
It is very easy.

For this, I give you two days (48 hours) from the moment you open this letter.
Please note that as soon as you open this email, the timer will start. And time will go.

After payment, my virus and all screenshots with your entertainment will be automatically destroyed.
If I do not receive the specified amount from you, then your device will be blocked, and all your contacts will receive screenshots of your vulgar pleasures.

I hope you understand your situation.
- Do not try to find and destroy my virus! (All your data, files and screenshots have already been uploaded to the remote server).
- Do not try to contact me (this is impossible, because I sent you this letter from your account).
- Various security services will not help you; formatting the drive or destroying the device won't help since your data is already on a remote server.

P.S. You are not my only victim. And I guarantee you that I won't bother you again after payment!
This is the word of a hacker.

I also ask that you update your antivirus regularly in the future. This way you won't find yourself in a similar situation again.

Don't be mad at me! Everyone has their own job.

Good luck.