Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
26 MAYIS Perşembe 07:48

ABD'li banka Citi'den kritik altın tahmini

ABD'li finans devi Citi, altın fiyatındaki yukarı yönlü hareketin yılın ilk çeyreğinden itibaren terse döneceğini öngördü. Citi'nin bu yıl için ortalama tahmini 1805 dolar oldu.

Gündem
Giriş Tarihi : 21-02-2022 20:01   Güncelleme : 21-02-2022 21:08
ABD'li banka Citi'den kritik altın tahmini

 

Altında yukarı yönlü seyir devam ederken yatırımcılar gidişatı merakla takip ediyor. ABD'li banka devi Citi'den altın için kritik tahmin geldi. Citi, altın fiyatındaki yukarı yönlü hareketin ilk çeyrekten sonra terse döneceğini öngördü.

Altın fiyatlarının jeopolitik risklerin etkisi ile 1900 dolar seviyelerini görebileceğini değerlendiren Citi'ye göre, Fed'in faiz artırımları ve bilançosunu daraltmaya başlaması altında aşağı yönlü etki olacak. 

BU YIL İÇİN 1805 DOLAR TAHMİNİ

Altının ons fiyatının 2 bin 100 dolar olan rekoru tekrar görmesinin zor olduğunu kaydeden Citi, bu yıl için ortalama fiyatı 1805 dolar olarak tahmin etti.

Uluslararası piyasalarda altının onsu 1892 dolar seviyesinde işlem görüyor. 

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI

Rusya-Ukrayna gerilimi yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Rusya-Ukrayna gerilimi ışığında döviz kurundaki hareketlilik dolar ve altın fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Altın fiyatlarının jeopolitik risklerden etkilendiğini belirten Citi’den sonra stratejistler de yıl sonu tahminini paylaştı.

ABDÜLHAMİT DERMAN ABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR