Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
29 MAYIS Pazar 04:39

Apple uyardı: iPhone yanlış şarj yapılıyor...

Teknoloji
Giriş Tarihi : 18-02-2022 15:18   Güncelleme : 21-02-2022 11:56
Apple uyardı: iPhone yanlış şarj yapılıyor...

Apple uyardı: iPhone'u yanlış şarj ediyorsunuz

Sıcak günlerde, bir iPhone'un normal çalışma sıcaklığını aşması çok kolaydır. Bu konuda Apple net şekilde kullanıcılarını uyarıyor: - Sıcak bir günde iPhone’unuzu arabada bırakmayın, - Cihazı uzun süre doğrudan güneş ışığı altında bırakmayın, - GPS izleme veya arabada navigasyon, yoğun grafikli oyun oynama veya artırılmış gerçeklik uygulamaları kullanma gibi belirli özellikleri sıcak koşullarda veya doğrudan güneş ışığında uzun süre kullanmayın. - Ayrıca, telefonunuzun ısındığını hissederseniz kullanmayı bırakın veya hatta kapatın. - Güçlü uygulamaları uzun süre kullanmaktan kaçının. Çünkü yüksek yoğunluklu video oyunu uygulamaları bir telefonun işlemcisinin çok hızlı ısınmasına neden olabilir.

Apple uyardı: iPhone'u yanlış şarj ediyorsunuz

GÜÇ MODUNU DÜŞÜRÜN

'Düşük Güç Modu', telefonunuzdaki gücü kullanan bazı özellikleri kapatır. Yani telefonunuzdaki bazı uygulamalar, araçlar ve özellikler artık geçici olarak çalışmayacaktır. Apple, bu konuda, “Düşük Güç Modu açıkken, iPhone'unuzun şarjı daha uzun süre dayanır ancak bazı özelliklerin güncellenmesi veya tamamlanması daha uzun sürebilir.” diyor.

Apple uyardı: iPhone'u yanlış şarj ediyorsunuz

Ayrıca bazı görevler, Düşük Güç Modunu kapatana veya iPhone'unuzu en az yüzde 80 şarj edene kadar çalışmayabilir. Düşük Güç Modunu açmak için Ayarlar > Pil bölümüne gidin ve üstteki anahtarı değiştirin.

Apple uyardı: iPhone'u yanlış şarj ediyorsunuz

OTOMATİK PARLAKLIK İŞE YARAYABİLİR

Telefonunuzun parlaklığını en yüksek seviyede tutmak iyi görünebilir ancak sürekli açık olması şarjı hızla tüketir. Telefonunuzun ekranı ne kadar parlak olursa pil ömrünüz o kadar hızlı tükenir. Bu nedenle, ortam aydınlatmasına göre ekran parlaklığını ayarlayan Apple'ın Otomatik Parlaklık özelliğini açmayı tercih edebilirsiniz. Böylece zaman içinde pil ömrünüzü önemli ölçüde artıracaktır ve parlaklığınızı otomatik olarak doğru seviyelerde tutacaktır.

ABDÜLHAMİT DERMAN ABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR