Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
29 MAYIS Pazar 06:12

O MASADAN BİRŞEY ÇIKMAZ ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuşuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuşuyor.

Genel
Giriş Tarihi : 17-02-2022 13:49   Güncelleme : 17-02-2022 18:06
O MASADAN BİRŞEY ÇIKMAZ ...

Erdoğan'ın açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

"Unutulmamalıdır ki 2023 AK Parti veya bizim şahsımızdan ziyade ülkemiz ve milletimiz için bir dönüm noktası olacaktır. Eskinin köhne devirlerine dönüş ile aydınlık geleceğe yürüyüş arasında kritik bir tercih yapacaktır. Milletimiz bugüne kadar girdiğimiz hiçbir mücadelede bizi yalnız bırakmadı.

Bugün ülke olarak dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmemizi sağlayacak radikal bir dönüşüm hamlesinin içindeyiz. Bunu da başaracağız. Bu durumun farkında olan sadece biz değiliz.

 

Türkiye'nin önünü kesmek için hem kendi siyasi ve ekonomik güçlerini kullanıyorlar, hem de içerideki araçlarını seferber ediyorlar. 2023 bir kader seçimidir.

Her büyük dönüşüm gibi bu süreçte de sancılar çekiyor, bedeller ödüyoruz. Milletimizin 2018 'den beri devam eden ekonomik dalgalanmalar nedeniyle sıkıntılar yaşadığını biliyoruz.

Elektrik tarifeleri konusunda ilgili kurumlara vatandaşlarımız lehine yeniden değerlendirme yapılması talimatını verdik.

AK Partili belediyelere çağrıda bulunmak istiyorum. Biz ne ana muhalefetiz ne şuyuz ne buyuz. Biz AK Partiyiz. En az KDV indirimi kadar, bunun da üzerinde indirim yaparak enflasyonla mücadelemize katkıda bulunmalıdır.

 

(İBB'yi kastederek) Bunlar seçim öncesi suya indirim getireceğiz, ekmeğe indirim getireceğiz dediler.

Elektrikte vatandaşımıza zulmetmeyen bir süreci çalıştırıyoruz. Şu anda su belediyelerin. Peki belediye olarak sen seçim öncesi, seçim döneminde söz verdin. Koltuğa oturunca unutanlardan oldun. AK Partili belediyelerin olduğu yerlerde en az yüzde 7 indirim yapmak suretiyle vatandaşımızı su parasında aydınlatacağız. Bizimki lafta kalmaz.

Hayat pahalılığının belini de biz kıracağız. Eğer vatandaşlarımıza hala zulmetmeye devam ediyorsanız teftiş ekiplerimizle sizlerin sırtına bineceğiz.

 

Türkiye ne çektiyse içeriden yediği yumruklardan çekmiştir. Bugün de aynı dertten muzdaribiz. CHP ve başındaki zat ülkemizde demokrasinin kötüleşmesine, ekonominin güçlenmesine karşı oynanan oyunların koçbaşılığına soyunmuştur. Bu zihniyet yalanlarıyla, ülkenin zararından, milletin felaketinden medet uman siyaset anlayışıyla Türkiye'nin vaktini ve enerjisi tüketmektedir. Son günlerde Kılıçdaroğlu, kendi aklınca bize meydan okuyor. 'Karşıma çık' diye yeri göğü inletiyor. Halbuki biz sandıkta Kılıçdaroğlu'nun karşısına çok çıktık. 10 seçimde karşı karşıya geldik. 10'unda da kendisini sandığa gömdük. Bay Kemal, senin kıratın buna yetmez. Senin daha çok çalışman lazım. Ve biz sana oturduğun koltukta meşruiyet sağlamayız.

 

Bizim öyle yuvarlak masalarla işimiz yok. O masalarda neler konuşuyorsunuz hepsi ortada. Paylaşın bakalım neler paylaşacaksınız. O masadan bir şey çıkmaz. Unutkanlığınıza geldi galiba, HDP'yi neden almadınız. Onu da alın. HDP masanın altında mı kaldı, ne oldu?

Bunlar her seçimden sonra genel başkanlığı bırakacağını ifade etmişse de her sözü gibi bu da yalan çıktı. Kılıçdaroğlu hangi proje için CHP'nin başına getirildiyse, misyonunu tamamlamadığı için partinin başından indirilmiyor.

Türkiye bugünkü konumuna kolay ulaşmadı. Bu demokrasi ve kalkınma mücadelesini tarihimizin en üst düzeyine çıkarmak kolay olmadı. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi haline getirmeden bu mücadelemizi bırakmayacağız. Biz milletimize ne söz verdiysek yerine getireceğiz. Biz hiçbir zaman zihinleri de gözleri de kalpleri de dışarıya bakanlar gibi olmadık. Ve işte ülkemizi bu seviyeye getirdik. Diplomasiden güvenliğe kadar her konuda ülkemizin haklarına sahip çıkıyoruz. Dün bu ülkeyi sadece soğuk savaş kamplaşmasının sınır gücü olarak görenler, savunmadan sanayiye her konuda ortaklık arayışına girmişlerdir.

ABDÜLHAMİT DERMAN ABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR