Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
29 MAYIS Pazar 06:13

Küresel vergi uygulamaları G20 gündeminde

Aralarında küresel ekonomi ve sağlık, finansal sektör, sürdürülebilir finans konularının da bulunduğu altı oturum yapılacak G20 Maliye Bakanları toplantısında, uluslararası vergi uygulamaları masaya yatırılacak. Bakan Nebati altıncı oturumda konuşmacı olarak yer alacak.

Ekonomi
Giriş Tarihi : 16-02-2022 17:18   Güncelleme : 16-02-2022 18:30
Küresel vergi uygulamaları G20 gündeminde

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 17-18 Şubat tarihlerinde Endonezya'nın başkenti Cakarta'da düzenlenecek G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı'na çevrim içi katılarak, "Uluslararası Vergi" başlıklı oturumda ana konuşmacı olacak.

Uluslararası vergi uygulamaları, G20 Maliye Bakanları toplantısında masaya yatırılacak.

Toplantıda küresel ekonomi ve sağlık, uluslararası finansal mimari, finansal sektör, sürdürülebilir finans, altyapı, iklim değişikliği ve uluslararası vergilendirme konularının ele alınacağı altı oturum gerçekleştirilecek. Bakan Nebati, bu oturumlarda konuşma yapacak.

Ayrıca, Nebati 18 Şubat'ta, 10.30-12.00 saatlerinde "Uluslararası Vergi" başlıklı 6. oturumda ana konuşmacı olarak hitabını gerçekleştirecek.

Toplantı sonucunda, katılımcıların uzlaşısıyla, "G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Bildirgesi" yayımlanacak.

ABDÜLHAMİT DERMAN ABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR