Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
29 MAYIS Pazar 06:08

Trendyol'dan KDV indirimi ve komisyon açıklaması

Temel gıda ürünlerinde KDV oranlarının yüzde 1'e düşmesinin ardından, indirimli fiyatlar raflara yansımaya başladı. Türkiye'nin en yoğun kullanılan pazaryerlerinden olan Trendyol, konuya ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

Gündem
Giriş Tarihi : 16-02-2022 13:31   Güncelleme : 16-02-2022 18:41
Trendyol'dan KDV indirimi ve komisyon açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla temel gıda ürünlerinde KDV oranının yüzde 8'den yüzde 1'e düşürülmesinin ardından çalışmalar devam ediyor. Konuya ilişkin açıklama yapan Trendyol, satıcıların bu karara uyması için gerekli adımları attığını belirtti.

Açıklamasında ekstra komisyon ve kampanya desteği de sunacak olan Trendyol, indirim yapan satıcılarından aldığı komisyon oranlarında da indirim yapacağının sinyalini verdi.

EKSTRA KOMİSYON VE KAMPANYA DESTEĞİ DE SUNACAK

Açıklamada şu şu ifadelere yer verildi :

Trendyol olarak, temel gıda ürünlerinde KDV oranının yüzde 8’den yüzde 1’e düşürülmesi kararını satıcılarımızın fiyatlarına yansıtmaları için gerekli adımları atıyoruz. Tüketicilerimizin, temel gıda ürünlerine uygun fiyatlı olarak ulaşmasını sağlamak için KDV indiriminin yanı sıra ürün fiyatlarında ek indirim yapan satıcılarımıza Trendyol olarak ekstra komisyon ve kampanya desteği sunmaya başlıyoruz.

ABDÜLHAMİT DERMAN ABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR