Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
29 MAYIS Pazar 05:03

3600 ek göstergede son durum...

Milyonların merakla beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesiyle ilgili hükümet ve Memur-Sen yarın ilk değerlendirme toplantısını yapacak. Toplantıda, hazırlanan çalışmalara dair sunum yapılması ve Memur-Sen'in görüşlerinin alınması bekleniyor.

Gündem
Giriş Tarihi : 15-02-2022 12:54   Güncelleme : 16-02-2022 10:01
3600 ek göstergede son durum...

3600 ek göstergede son dakika gelişmesi: Milyonların gözü kulağı uzun süredir gündemde olan 3600 ek gösterge kararında. Merakla yasalaşmasını beklenen 3600 ek gösterge düzenlemesinde süreç hızlandı. Hükümet ve Memur-Sen, memur maaşlarına, emekli aylıklarına ve emekli ikramiyelerine etki edecek düzenlemenin görüşüleceği ilk değerlendirme toplantısı için yarın bir araya gelecek.

MAYIS AYINDA MECLİS'TE

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in başkanlığında ve Bakanlığın ev sahipliğindeki toplantıya, Memur-Sen yönetiminin yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü yetkilileri katılacak.

3600 ek gösterge düzenlemesine dair sunumunun yapılacağı toplantıda, Memur-Sen'in görüşlerinin de alınması bekleniyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, daha önce yaptığı açıklamada, 3600 ek gösterge düzenlemesinin mayıs ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine geleceğini söylemişti.

3600 EK GÖSTERGE NEDİR?

Memurların aylık ücretlerinin, emekli aylıklarının ve emekli ikramiyelerinin hesaplanmasında uygulanan bir hesaplama yöntemi olan ek göstergenin yüksek olması, emekli aylığı ve ikramiyesinin yüksek olması anlamına geliyor.

Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösteriyor.

ABDÜLHAMİT DERMAN ABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR