Siyaset
Giriş Tarihi : 10-01-2022 13:27   Güncelleme : 11-01-2022 18:51

HDP'li vekilin teröristle fotoğrafına TBMM Başkanı Şentop'tan açıklama

HDP'li Vekilin teröristle fotoğrafı üzerine açıklama yapan TBMM Başkanı Mustafa Şentop; "Meclis çatısı altında görev yapan kişilerin terörle aralarına mesafe koymaları gerekir. Bu yapılmadığı takdirde içtizüğün gereği yapılmalıdır" dedi.

HDP'li vekilin teröristle fotoğrafına TBMM Başkanı Şentop'tan açıklama

TBMM Başkanı Mustafa Şentop HDP'li Vekilin teröristle fotoğrafı çıkması üzerine açıklama yaptı. Şentop: "Meclis çatısı altında görev yapan kişilerin terörle aralarına mesafe koymaları gerekir. Bu yapılmadığı takdirde içtizüğün gereği yapılmalıdır" dedi. 

CEP TELEFONUNDAN ÇIKTI

 29 Nisan 2017 tarihinde Adıyaman merkeze bağlı Akçalı kırsalında TSK’nın operasyonunda etkisiz hale getirilen 4 teröristten birisi olan Malatya nüfusuna kayıtlı Koçero Meleti kod adlı Volkan Bora’nın cep telefonu güvenlik güçleri tarafından incelendi

FOTOĞRAFLARI ORTAYA ÇIKMIŞTI

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında incelenen cep telefonunda HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in, PKK’lı terörist Volkan Bora ile Kuzey Irak’taki bir örgüt kampında çekilen fotoğrafları görüldü.

Öldürülen terörist Volkan Bora’nın Harran Üniversitesi İletişim Fakültesi, HDP Milletvekili Semra Güzel’in ise Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni aynı dönemde okuduğu ve tanıştıkları biliniyor. Üniversiteyi bitirdikten sonra örgüte yakınlığı ile bilinen bir medya kuruluşunda muhabirlik yapan Volkan Bora’nın daha sonra örgüte katıldığı öğrenildi.

Geçtiğimiz hafta Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından fezleke hazırlanan ve dokunulmazlıklarının kaldırılması için TBMM’ye gönderdiği 28 milletvekili arasında Semra Güzel de yer alıyor.