Tarım
Giriş Tarihi : 24-12-2021 15:57   Güncelleme : 25-12-2021 11:24

Pakdemirli Duyurdu: Destek ödemeleri hesaplara yatmaya başladı !!!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal destek müjdesini verdi. Bakan Pakdemirli, 10 tarımsal destek kaleminde toplam 244 milyon lira destekleme ödemesini çiftçilerin hesaplarına yatmaya başladığını açıkladı.

Pakdemirli Duyurdu: Destek ödemeleri hesaplara yatmaya başladı !!!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bugünden itibaren 10 tarımsal destek kaleminde toplam 244 milyon lira destekleme ödemesini çiftçilerin hesaplarına aktarmaya başladıklarını duyurdu. 

1.3 MİLYAR TL BÜTÇE AYRILDI 

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Zonguldak'a gelen Pakdemirli, bir otelde düzenlenen "Zonguldak Sektör Buluşması Toplantısı"nda tarım ve gıda sektörünün taraflarıyla bir araya gelen Bakan Pakdemirli, yaptığı konuşmada 2022 yılı için kırsal kalkınma yatırımlarına 1,3 milyar liralık bütçe ayırdıklarını belirtti.

“DESTEK ÖDEMELERİ HESAPLARA AKTARMAYA BAŞLIYORUZ” 

Tarımsal desteklemelerle ilgili üreticilere müjde veren Bakan Pakdemirli, konuşmasında, "Bugün itibarıyla kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi, bireysel sulama makine ve ekipman alımlarının desteklenmesi, hayvan genetik kaynaklarını koruma desteği, tarımsal yayım ve danışmanlık desteği, hayvan hastalıkları tazminatı desteği, sertifikalı tohum üretim desteği, tiftik üretimi desteği, Ar-Ge desteği, yem bitkileri desteği ve balon balığı avcılığı desteği kapsamında 10 destek kaleminde toplam 244 milyon lira destekleme ödemesini hesaplara aktarmaya başlıyoruz." ifadelerini kullandı.