Sağlık
Giriş Tarihi : 12-10-2021 16:16   Güncelleme : 13-10-2021 16:49

SAHTE RAPOR VE REÇETE OPERASYONU !!!

Şanlıurfa Merkezli sahte rapor ve reçete operasyonunda 7 kişi gözaltına alındı.

SAHTE RAPOR VE REÇETE OPERASYONU !!!

Başkalarının kimliklerini kullanarak sahte rapor ve reçete tanzim eden bir Şanlıurfa Merkezli aralarında eczacıları da bulunduğu tespit edilen şebekeye ekipler operasyon içindüğmeye bastı.Eş zamanlı düzenlenen operasyonda Şanlıurfa ve Nizip'te 7 şüpheli gözaltına alındı.


Emniyetten yapılan açıklamada,'Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince *Nitelikli Dolandırıcılık Suçuyla Mücadele* kapsamında 12.10. 2021 günü operasyon gerçekleştirilmiştir.
Gerçekleştirilen operasyonda şüphelilerin herhangi bir hastalığı bulunmayan yabancı uyruklu şahıslar adına hastanelerden ilaç yazdırdıkları, daha önceden yazılmış olan raporlu ilaçları ikinci kez rapora gerek duymadan birlikte hareket ettikleri eczanelerden temin ederek kamuyu zarara uğrattıkları tespit edilmiştir.

Yapılan aramalarda başkaları adına reçetelendirilmiş ve barkodları tahrif edilmiş, piyasa değeri yaklaşık 1 Milyon Türk Lirası* olan çok sayıda muhtelif markalarda ilaç ve tıbbi malzeme ile doktor raporuyla alınabilen mama ve protein bazlı süt ele geçirilmiştir.
İlimiz merkezinde bulunan (6) şüpheli ile Gaziantep ili Nizip ilçesinde bulunan (1) şüpheli olmak üzere toplamda (7) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış olup (1) şüpheli hakkında yakalama çalışmaları devam etmektedir.
Gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki işlemleri sonrasında adli mercilere sevk edilecektir.
Basına ve Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verildi.