Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 27-09-2021 17:45   Güncelleme : 28-09-2021 11:32

Katiller yakalandı, kayıp kızın izi bulundu

Şanlıurfa Suruç’ta işe giderken uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden 44 yaşındaki Aziz Erkan’ın ölümüyle ilgili iki kardeş gözaltına alındı. Şüphelilerden A.Ş. isimli şahıs, emniyetteki ifadesinde Erkan’ı hırsız sandığı için ateş ettiğini savundu. Polis, olay günü ortadan kaybolan Erkan’ın 20 yaşındaki kızı Esra’nın da izine ulaştı.

Katiller yakalandı, kayıp kızın izi bulundu

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine bağlı Yıldırım Mahallesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda baba Aziz Erkan’ın öldürülmesinin ardından 20 yaşındaki Esra Erkan isimli kızı da ortadan kaybolmuştu.

İddiaya göre sabah erken saatlerde evden çıkan baba Aziz Erkan sırtından vurulmuş halde bulundu. Yaralı olarak Suruç Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Erkan, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Polis babanın katillerinin ararken, genç kızı da arama çalışması başlattı.

İKİ KİŞİ DAHA TUTUKLANDI 

Polisler öldürülen babanın cinayet zanlısı olarak A.Ş. ve C.Ş. isimli kardeşleri gözaltına aldı. Emniyetteki ifadeleri alınan A.Ş. Aziz Erkan’ın hırsız sandığı için ateş ettiğini ifade etti. Daha sonra mahkemeye sevk edilen her iki şahısta cezaevine gönderildi.Öldürülen babanın genç kızıyla da ilgili çalışmalarını sürdüren ekipler 20 yaşındaki Esra’nın olayın yaşandığı sabah Konya’ya gittiğini ve yaşanan cinayetle bir bağlantısının olmadığını tespit etti.