Genel
Giriş Tarihi : 21-09-2021 22:28   Güncelleme : 22-09-2021 19:44

SON DAKİKA ; SONUNDA YAKALANDILAR !!!

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde hırsızlık yapmak için girdiği evde ev sahibini bıçaklayan şahıs ile olayı azmettiricisi olduğu değerlendirilen şahıslar yakalandı.

SON DAKİKA ; SONUNDA YAKALANDILAR !!!

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde hırsızlık amacıyla girdiği evde ev sahibini bıçaklayan şahıs ile olayın azmettiricisi olduğu değerlendirilen şahıslar yakalandı.


Viranşehir ilçesi Çiftçiler Mahallesi'nde meydana geldi.
Edinilen bilgilere göre, A.Y isimli Suriye uyruklu şahıs hırsızlık amacıyla bir eve girerek uyuduğu sırada H.Ç. (48) isimli kadını yaraladı.
Yaralı kadın jandarmaya olayla ilgili yaptığı açıklamada bilinci açıkken kendisinde bulunan kasanın anahtarını bir şahsın almaya çalıştığını karanlıkta göremediğini beyan etmiş, akabinde bilinci kapanmış olup,Jandarma söz konusu olayı yakın çevredeki kişilerin işleyeceği düşünülerek araştırmayı daraltılmış eve sürekli girip çıkan kişiler çevreden sorulmaya başlanılmıştı.

Eve Suriye uyruklu şahısların çobanlık yaptığı ve sürekli girip çıktığı bilgisi edinilmiş ayrıca çevre kameraların incelenmesi sonucu ikamete A.Y isimli Suriye uyruklu şüphelinin girdiği ve olay sonrası kaçtığı, daha sonra hiçbir şey olmamış gibi tekrar ikamete gelerek arkada bıraktığı delilleri saklamaya çalıştığı görülmüştür. Şüpheli evinde olduğu sırada yakalanmış ayrıca şüphelinin annesinin evin içine sürekli girip çıktığı, olay Mağduru H.Ç isimli kadın ile evde bulunan 100 yaşındaki yatalak kadının bakım ve ihtiyaçlarını karşıladığı, kasanın yerini de bildiği mağdurun aile fertlerince beyan edilmiştir.

GÖZALTINA ALINDILAR

Olaya karışan ve azmettirici olduğu değerlendirilen N.U. (38) isimli diğer şüpheli de ikametinde yakalanmış olup şahısların ikametinde yapılan arama da 1 adet olayda kullanıldığı değerlendirilen bıçak ile yatalak kadına ait olduğu tespit edilen hırsızlık malı altın yüzük ele geçirilmiş iki şüpheli de gözaltına alınmıştır''açıklaması yapıldı.