Genel
Giriş Tarihi : 07-09-2021 23:50   Güncelleme : 09-09-2021 09:58

Urfa'daki Sürücü Kursları Yetersiz Önlemlere Tepkili

Sürücü Kurslarından Tepki: Önlem Alınmıyor! Şanlıurfa Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Mehmet Yıldız, Direksiyon sınav alanlarının yetersiz, işaretleme ve yön levhalarının bulunmadığı belirterek güvenlik tedbirleri alınmadan sınavların yapıldığını iddia etti.

Urfa'daki Sürücü Kursları Yetersiz Önlemlere Tepkili

Şanlıurfa merkez ve 13 ilçede direksiyon sınav alanlarının yetersiz olduğu ileri sürüldü. İşaretleme ve yön levhaların bulunmadığı direksiyon sınav alanlarında güvenlik önlemlerinin alınmadığı ileri sürüldü. 


Direksiyon sınav alanında hiçbir önlemin alınmadan eğitim verildiğini aktaran Şanlıurfa Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Mehmet Yıldız, ‘’Ne yazık ki Şanlıurfa’da sürücü eğitim güzergahında bir dubanın yere sabitlenemediği gibi sınav alanı olduğunu belirten bir tabela bilebulunmaktadır. Çevre illerimiz ve 81 ilimizin çoğunluğunda dubalar yere sabitlenmiştir ve direksiyon alanı olduğunu gösteren tabelalar mevcuttur fakat Urfanın 13 ilçesinde böyle bir uygulama yoktur. Sürücü adaylarımızın güvenliği önceliğimiz olmalıdır, fakat çevre yolunda sürücü eğitimi ve sınavı güvenlik tedbirleri alınmadan yapılmaktadır.

Yetkililerimizin artık vicdan muhasebelerini gözden geçermelerini istiyoruz

Bu alanda eğitim verirken hemen hemen hergün kaza yaşanmaktadır. Önlem alınmadıkça ileride daha kötü sonuçların olacağı görülmektedir. Olası bir ölümlü kazada bu vebali yetkililerimizin yetkisindedir ve bu vebalin altında kalmamaları için bir an önce uyarı levhaları ve gerekli önlemleri almaları gerekmektedir’’ diye konuştu.