Aktüel
Giriş Tarihi : 02-09-2021 00:44   Güncelleme : 08-09-2021 11:16

TAŞLI SOPALI KAVGA'DAN 1 GÜN SONRA SULH YAŞANDI !!!

Akçakale’de iki aşirete mensup kişiler arasında yol verme iddiasıyla yaşanan olayla ilgili Akçakale Eski Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan araya girdi. İki aşirete mensup büyüklerin araya girmesiyle taraflar arasında barış yaşandı.

TAŞLI SOPALI KAVGA'DAN 1 GÜN  SONRA SULH YAŞANDI !!!

Akçakale’de iki aşirete mensup kişiler arasında yol verme iddiasıyla yaşanan olay Akçakale Eski Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan’ın araya girmesiyle tatlıya bağlandı. İlçenin huzurunu bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceklerini kaydeden Ayhan, iki ailenin büyüklerine teşekkür etti. Sosyal medya hesabından koyuna ilişkin bir açıklama yapan Ayhan, “Önceki dönemlerde olduğu gibi bugün de ilçemizde barış huzur ikliminin sürmesi için gayret sarf etmeye hep devam ettik etmeye de devam edeceğiz.

''Memleket'e huzur ortamını sağlayacağız''

Bu huzur ortamını bozmak isteyenlere hiç bir zaman fırsat vermediğimiz gibi bundan sonra da fırsat vermeyeceğimizi ve çabamızı artırarak bu memlekete huzur ortamını sağlayacağız..Bu iki güzide aşiretimizin aralarında ki problemin sulh ile sonuçlanması bizleri fazlasıyla sevindirmiştir..Ben burada iki büyük ailemize de bu barışı sağladıkları için ayrı ayrı teşekkür ediyorum..Emeği geçen ve olayı büyütmek yerine yapıcı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.