Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
08 AĞUSTOS Pazartesi 09:25

EKİNLER KURUYACAK ACİLEN SUYA IHTIYACIMIZ VAR !!!

Sulama kanalının suyu acilen bırakılmazsa çiftçilerin ekinleri kuruyacak, Çiftçiler çok zor durumda kalacak !!!

Ekonomi
Giriş Tarihi : 14-04-2021 10:29   Güncelleme : 14-04-2021 10:29
EKİNLER KURUYACAK ACİLEN SUYA IHTIYACIMIZ VAR !!!

Şanlıurfa'da bu yıl yağışların yetersiz olmasından dolayı kurak  bir sezon geçtiğini ve sulama kanalından Gelecek  su ile  ekinlerinin kurumaması için sulama yapacaklar ama su bir türlü çiftçiye yetiştirilmedi.

Haliliye ilçesi Derman Mahallesinde ikamet etmekte olan Çiftçi Mahmut Ürün; Tarlalarımızdaki ekinler kuruyor, Yağışlar  zaten yetersiz, Cullap sulama birliğini  yaklaşık 10 defa aradım  bana konunun" Tedaşın pompalama sistemine giden elektiriği kestiğini ve pompalama sisteminin çalışamadığını bu yüzden suyu gönderemediklerini söylediler"dedi.

 

Çiftçiler borç batağına sürükleniyor

Çiftçi Ürün ;

Gübre fiyatları  2 katına   çıkmış durumda  ben ve diğer çiftci arkadaşlarım    borçlu durumdayız eğer su gelmezse  ekinlerimiz kuruyacak, bütün  yatırımımız tarlalarda  biçemeden kuruyup gidecek çiftçiler borç batağına  batacak Devletimiz bize su getirmiş ama biz bu suyu bulamıyoruz. Tüm sulama  borularımız burada boşuna duruyor. ekinlerimin hepsi kuruyor buradan yetkililere sesleniyorum  bir an önce çözüm bulsunlar. ekinlerimizin çok acil suya ihtiyacı vardır"diye konuştu.

 

 

 

 

 

Haber; ABDÜLHAMİT DERMAN 

HALİL  DERMAN HALİL DERMAN

YORUMLAR