Şanlıurfa Haberleri
Giriş Tarihi : 30-11-2020 11:33   Güncelleme : 30-11-2020 11:33

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDE 'KOVİD-19' İDDASINA YANIT

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, şehrin tanıtımının, yeni tip koronavirüs "Kovid-19" tedbirlerine uygun şekilde halka açık olmayan mekanda yapıldığını ve tedbirlere uyulmadığı yönündeki iddiaların asılsız olduğunu belirtti.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDE  'KOVİD-19' İDDASINA YANIT
Belediyenin yaptığı yazılı  açıklamaya göre, bir televizyon kanalında program yapan  Demet Akalın ve Alişan'ın,  şehrin gastronomi lezzetlerini ve tarihini  tanıtımına yönelik program için  kente geldiği aktarıldı.
Yapılan açıklamada ; 
"Sanatçı Demet Akalın ve Alişan, Kültür ve Turizm Bakanlığımızın 'Karahantepe' açıklamasından sonra STAR TV adına Şanlıurfa'ya gelerek Göbeklitepe, Balıklıgöl ve Karahantepe gibi tarihi mekanlarımızı tanıtmak, Şanlıurfa'nın benzersiz gastronomisine dikkat çekmek istemişlerdir. Sanatçılar, halka açık olmayan mekanda maske,mesafe ve sosyal mesafe kuralları çerçevesinde misafir edilmişlerdir. Benzer programlar, her gün hemen hemen  tüm televizyon kanallarında bu şekilde yapılmaktadır.
Sanatçıların ağırlandığı belediye tesisinin yalnızca paket servisiyle hizmet verdiğine değinerek , Büyükşehir  Belediyesinin  tüm kurumlarının salgınla mücadele kapsamında alınan kurallara eksiksiz uyulduğuna dikkat çekti.
 
 
 
Haber ;
Abdülhamit DERMAN