Urfa Göbeklitepehaber,Urfa Haber,Şanlıurfa Haber
HV
08 AĞUSTOS Pazartesi 09:22

ŞANLIURFA GALERİCİLER SİTESİNDE BÜYÜK YOLSUZLUK

Oto Galericiler sitesinde boş alanda yapılacak 10 adet iş yeri için büyük yolsuzluk iddası.

Genel
Giriş Tarihi : 29-11-2020 11:14   Güncelleme : 29-11-2020 11:14
ŞANLIURFA GALERİCİLER SİTESİNDE BÜYÜK YOLSUZLUK
Şanlıurfa yeni oto galericiler sitesinde boş alanda yapılacak 10 adet iş yeri için her bir galeri adına 1 Milyon 500 Bin TL fiyat biçilip yasal olmayan bir ihaleyle satışa sunulacağı gelen bilgiler arasında.
 
GALERİ BEDELİ 2 KATINA  ÇIKTI 
 
Oto galericiler sitesinin 2020 yılının başında İş yeri bedeli 300-400 Bin TL arasında  İken şuanda 3 katına çıkmış durumda. Arazinin
Milli emlaktan cüzi miktarda alınıp ederinin kat kat üstünde  satışa sunulması,Galeri almak isteyen esnafı zor duruma koyan sebepler arasında olup edindiğimiz bilgiye göre yapilacak yasal olmayan ihalenin Rant ve Vurgun amacı taşıyor olabileceği.
 
 KİRA BEDELİ 120 BİN TL
  
Birçok esnafı zor duruma sürükleyen unsurlardan bir tanesi ise Yıllık kira bedelinin fahiş fiyatlarla  kiraya sunulması esnafların fahiş fiyatların bu şekilde olmasının  sebebini denetlemenin yapılmaması ve bir çok esnafın dertlerini yetkililer  tarafından dinlenmediği görüşünde olmaları.
Esnaflar devlet yetkililerine seslendiklerini ve bu durumun bir an önce soruşturulup gereğinin acil şekilde yapılmasını ve bu tür vurgunlara taviz  verilmemesi gerektiğini belirttiler.
 
 
HABER;
ABDÜLHAMİT DERMAN 
HALİL  DERMAN HALİL DERMAN

YORUMLAR