Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 19-08-2020 19:53   Güncelleme : 19-08-2020 19:53

Kuş'tan Urfa İsotu Ve Fıstığı İçin Öneriler

Kuş'tan Urfa İsotu Ve Fıstığı İçin Öneriler
 
Hemen hemen her konuda fikirlerini, tavsiyelerini gerek sosyal medyada gerekse ilgili kişilere ileten ve daha önce "Yeşil Urfa" projesi ile gündem yaratan Şair ve Yazar Mehmet Emin Kuş: "Ben siyasetçi değilim. Memleketimi seviyorum. Gördüğümüz eksiklikleri çekinmeden söyleyerek toplum yararına olacak her güzel şeyin yanındayız. dedi.
 
Şanlıurfa'nın değerlerinden Şair- Yazar ve düşünce adamı Mehmet Emin Kuş; Urfa İsot ve Fıstığı ile ilgili düşüncelerini sosyal medyada açıkladı. İşte Kuş'un düşünce ve tavsiyeleri: "Urfa'daki isot üreticileri için Organize bölgesinde hijyen ve gıda üretimi kurallarına uygun bir yer lazım. Sırrın bölgesinde ve diğer birçok bölgede durum içler acısı...!!!" Dedi.
 
Kuş: "Urfalılar fıstığına sahip çıkmıyor."
 
Kuş: "Türkiye'nin en fazla fıstık üreten ili olmamıza rağmen, şehrimizde halen bir fıstık halimiz yok, fıstıkçılar kooperatifimiz yok. İşleme tesislerimiz çok zayıf...Urfa fıstığına sahip çık...Fıstığa sahip çıkmak demek, slogan atıp "Fıstık Urfa'nındır" demek değildir. Kim ticaretini düzgün yaparsa marka onundur."
 
Düşünce adamı Mehmet Emin Kuş, sözlerine şöyle devam etti: "Halen kamyon kamyon götürüp Nizip'te fıstığını satıyorsa, Urfalıların başkasına kızma hakkı yoktur. Burada iş daha çok tüccar ve büyük çiftçilere düşüyor. Aynı zamanda en lezzetli ve aroması yüksek fıstık da bizim bölgede yetişiyor." Dedi.