Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 16-06-2020 20:34   Güncelleme : 16-06-2020 20:34

Vali Erin,Covid 19T tedbirler Sıkılaştırılacak

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, hıfzıssıhha üyeleri ve basın mensuplarıyla olağanüstü bir toplantı gerçekleştirerek koronavirüs salgını hakkında görüşme gerçekleştiriyor.

Vali Erin,Covid 19T tedbirler Sıkılaştırılacak
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, hıfzıssıhha üyeleri ve basın mensubu imtiyaz sahipleriyle olağanüstü bir toplantı gerçekleştirerek koronavirüs salgını hakkında görüşme gerçekleştiriyor.
Urfa da Türkiye istatistik kurumunun dan alınan adres ile 3530 kişiye antikor taraması yapıldığına dikkat çeken Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Emre Erkuş, kişilerin hastalık geçirip, geçirmediklerine bakıldığına dikkat çekti.
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'den satır satır koronavirüs açıklaması;
Vatandaşlar tarafından en çok merak edilen vaka sayıları da açıklandı. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin yaptığı açıklamada; Siverek'te vaka sayısı 200 sayısını buldu. Vakalarda Siverek en yüksek olmak ile beraber Viranşehir, Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü geliyor" dedi. Genel vaka sayısı açıklanmazken 200 ile Siverek en yüksek vaka sayısına ulaştı.

 

Vali Erin konuşmasının devamında; "Şimdiye kadar 394 bina karantinaya alındı, 48 mahalleden 18'i yerleşim yeri şuan karantinada" ifadelerine yer verdi. Verilen bilgilerde 34 bin 400 kişi karantinaya alındı.
- "şimdiye kadar Urfa'da 17 bin 91 kişiye 24 milyon 820 bin TL idari ceza kesildi"
- "Daha önce aldığımız tedbirler ile maske kullanımı yüzde 70 ulaşmıştı, ama sinde gevşeme oldu yüzde 20 düştük böyle giderse tekrar yaptırımlara gidebiliriz"
- "Pandemi süresi boyunca aldığımız 250 milyon kaynağı vefa gurubu ile hem nakdi hem gıda yardımı yaptık"
- "Şanlıurfa'nin Siverek ilçesinde vaka sayısı 200 sayısını buldu. Vakalarda Siverek en yüksek olmak ile beraber Viranşehir, Halilİye, Eyyübiye ve Karaköprü geliyor"
- "Vaka sayısı artışı nedeniyle tedbirler artarak devam edecek, vaka sayısı sıfıra ininceye kadar eski geleneklerimize dönmeyeceğiz"
- "20 Haziran LGS sınavında her türlü tedbirler alındı.
- "Şimdiye kadar 394 bina karantinaya alındı"
- "Siverek ve Viranşehir ilçesinde alınan tedbirler ile vaka sayıları azaldı yok denecek kadar oldu"