Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 12-05-2020 22:16   Güncelleme : 12-05-2020 22:16

Koronavirüs Hastası Bebek Taburcu Oldu

Şanlıurfa'da koronavirüs salgınına yakalanan 5,5 yaşındaki Semanur bebek tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu.

Koronavirüs Hastası Bebek Taburcu Oldu
Koronavirüs salgının ülkemizde görülmesinden bu yana iyileşmeler artarken kısıtlamalarda yavaş yavaş kalkmaya başladı. Koronavirüsün yaş gözetmeksizin etkilediğinin bir kanıtı da Şanlıurfa'da görüldü. 10 gün önce Viranşehir'den gelen 11 kişilik aile hastanede karantinaya alınmıştı. Ailenin en küçük derdi Semanur bebeğin yapılan testlerinde pozitif çıktığı öğrenildi.
Çocuk Enfeksiyon Uzmanı Tuğba Erat, Şanlıurfa'da tespit edilen en küçük yaştaki covid-19 hastası bebeğin tedavisini gerçekleştirdiğini ve iyileştikten sonra bugün taburcu ettiklerini ifade etti.
Şanlıurfa'daki en küçük yaştaki Koronavirüs hastası daha 5,5 aylık olan Semanur Bebek, ailesi ile birlikte tedavi gördüğü Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi’nden bugün taburcu oldu.
Semanur Bebek'in annesi; "burada kaldığımız sürece hemşiremiz, hastanemiz bizlerle çok ilgilendi. Devletmize, hastanemize teşekkür ederim. Sağlıkla evimize gideceğiz inşallah, hepsine teşekkür ederiz.
Sağlığına tekrardan kavuşan Semanur Bebek ve ailesi üzgün geldikleri hastaneden gülerek ve sağlık çalışanlarının alkışlarıyla uğurlandılar.