Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 11-04-2020 11:43   Güncelleme : 11-04-2020 11:43

Urfa'da Sokaklar Bomboş

Şanlıurfa'da corona virüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında ilan edilen 48 saatlik sokağa çıkma yasağıyla birlikte cadde ve sokaklar boş kaldı. Sokaklarda Belediye temizlik personeli, eczane, fırın ve polis dışında kimsesin olmadığı gözlemlendi.

Urfa'da Sokaklar Bomboş
Corona virüsü önemleri kapsamında İçişleri Bakanlığınca 30 büyükşehirde ve Zonguldak'ta gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere sokağa çıkma yasağı getirildi. Yasağın başlamasıyla sokaklar boşaldı.
Şanlıurfa'da sokağa çıkma yasağının başlamasının ardından cadde ve sokaklarının boş kaldığı gözlemlendi. Kentin en kalabalık meydanlarından olan Topçu Meydanı da boş kaldı. Yasağın başlamasının ardından polis ekipleri ana cadde ve mahallelerde uygulama yaptı.
Sokaklarda, yasa kapsamı dışında olup iş yerlerine gidenler dışında yasağı ihlal eden olmadığı görüldü. Temel ihtiyaçları için çıkan vatandaşları da polis ekipleri uyararak, evlerine dönmelerini istedi. Ayrıca ekipler, araç megafonlarından, "Yaş aralığı olmaksızın, tüm vatandaşlarımızın 2 gün boyunca sokağa çıkmaları yasaklanmıştır" anonsu yaptı.