Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 04-04-2020 19:30   Güncelleme : 04-04-2020 19:30

Korona tedbirleri 31 şehre giriş çıkış yasaklandı!

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde; Hastalığın dünyadaki ve ülkemizdeki gelişimini an be an takip ediyoruz. Bu geceden itibaren 30 büyükşehir ve Zonguldak ilimizi belirli istanalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz. 20 yaş altındakilerinde sokağa çıkması yasaklandı

Korona tedbirleri 31 şehre giriş çıkış yasaklandı!
Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde; Hastalığın dünyadaki ve ülkemizdeki gelişimini an be an takip ediyoruz. Bu geceden itibaren 30 büyükşehir ve Zonguldak ilimizi belirli istanalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz. 20 yaş altındakilerinde sokağa çıkması yasaklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

Türkiye'deki corona hastalarının veya bunlara hastalığı bulaştıranların önemli bölümlerinde Avrupa ve ABD seyahati olması düşündürücüdür. Türkiye koronavirüs ile mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor. Batı ülkelerinin sağlık sisteminin yetersiz kaldığı açık. Dünyada salgından etkilenenlerin sayısı 1 milyon 30 bine ulaşmıştır.

Salgınla ilgili mücadelede attığımız adımlara bu gece yenisi geliyor. Ülkemizin 30 büyükşehir ile Zonguldak'ı araç giriş çıkışlarına kapatıyoruz.

30 büyükşehir ve Zonguldak'ta başlatacağımız araç giriş çıkışlarına 15 gün süre ara verildi. 20 yaş altındakilere sokağa çıkma yasağı getiriyoruz.

Pazar yerleri ve marketler gibi tüm toplu alanlarda herkesin maske takması zorunlu hale getirilecek. Tüm kamu alanlarında sosyal mesafeye dikkat edilecek.