Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 15-03-2020 22:41   Güncelleme : 15-03-2020 22:41

Taziye Evlerinde Çay Ve Mırra da Tek Kullanımlık Bardak

Şanlıurfa'da taziye evlerine gelen vatandaşlar sunulan çay ve mırra, 'corona virüsü' nedeniyle tek kullanımlık karton veya pet bardaklarda ikram ediliyor.

Taziye Evlerinde Çay Ve Mırra da Tek Kullanımlık Bardak
Genellikle, misafirlere ikram etmek, ya da taziye düğün yemeklerinden sonra servis edilmek üzere özel fincanlarda ikram edilen mırra 'corona virüsü' nedeniyle tek  kullanımlık karton veya pet bardaklarda ikram ediliyor.
Çin'in Wuhan kentinde başlayan başta  İran, İtalya  olmak üzere bir çok ülkede yayılan Corona Virüs Türkiye’de şuana kadar 1 kişide görüldü. Corona Virüs nedeniyle Şanlıurfa genelinde bulunan taziye evlerinde vatandaşlar sunulan çay ve mırra virüs nedeniyle tek  kullanımlık karton veya pet bardaklarda ikram ediliyor. Öte yandan dün gece saatlerinde Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının görüldüğünü açıklayan Sağlık Bakanı Koca, Türkiye'deki koronavirüsün bir erkekte görüldüğünü, genel durumunun iyi olduğunu söyledi.
Kent merkezinde buluna  taziye evleri ise  vatandaşlar, ikram edilen çay ve mırra tedbir amaçlı olarak tek kullanımlık karton veya pet bardakları kullanıyor.