Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 19-01-2020 20:15   Güncelleme : 19-01-2020 20:15

300 Esnaf Yeni Etap Oto Alım Satım Sitesi İstedi

Şanlıurfa'da yeni yapılan galericiler sitesine 320 esnaf taşınırken geri alan 300 esnaf ise yüksek kiralardan dert yakınarak kendileri için 2. etap site istedi.

300 Esnaf Yeni Etap Oto Alım Satım Sitesi İstedi

Şanlıurfa'da bulunan galeri esnafı için yeni yapılan siteye 320 esnaf taşındı. Onların taşınmasıyla beraber vergi levhası olmasına rağmen yeni yerde dükkanları olmayan ve bina altlarında bulunan 300'e yakın galericiler esnafı ise yüksek kiralardan dert yakınıyor.

Yeni yapılan sitede kendilerine de dükkan verilmesini isteyen esnaflar Esnaf ve Sanatkarlar Odasına giderek toplantı gerçekleştirdiler. Kooperatife kayıtları yapılmayan 300'e yakın esnaf '' GAP kooperatif'' adı altında toplanarak yeni bir kooperatif kurdular. Esnaflar kendileri için de 2. etap galericiler sitesi kurulmasını isteyerek örneklerinin Antep, Ankara ve İstanbul'da olduğunu kaydettiler.

Esnaf ve Sanatkarlar Odasına sorun ve taleplerini ileten esnaflar kendilerinin mağdur olduklarını ve boşta kalacaklarını dile getirdiler. Toplantı sonrası esnafın sorunlarını ileriki zamanlarda Urfa valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüşülüp alım satım sitesinin yanında ikinci etap yapmak için çalışmalar ve görüşmeler başlatılacağı sözü verildi