Aktüel
Giriş Tarihi : 25-12-2019 10:17   Güncelleme : 25-12-2019 10:17

FCL GÖBEKLİTEPE SINIFININ RESMİ AÇILIŞ YAPILDI

Konuyla ilgili açıklama yapan FCL Göbeklitepe ekibi şu sözlere yer verdi.

FCL GÖBEKLİTEPE SINIFININ RESMİ AÇILIŞ YAPILDI
FCL Göbeklitepe ekibi olarak, geçtiğimiz eğitim – öğretim yılı sonu itibariyle çalışmalarına başladığımız, yaz tatili ve yeni eğitim – öğretim yılı sene başı eğitim çalışmaları döneminde kurulum ve donanım aşamalarını tamamladığımız, öğretmen eğitim faaliyetlerini gerçekleştirdiğimiz ve mevcut eğitim – öğretim yılı başı itibariyle de öğrenci eğitimine başladığımız FCL Göbeklitepe sınıfımızın açılışını gerçekleştirdik.
Açılışımıza, sınıfımızın fiziksel olarak hazırlanmasında bizden desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer’e vekâleten İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdulkerim Yavuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, Ar-ge Personeli, Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burhan Akpunar, çalışmalarımızın akademik bölümünde bizlerden desteklerini esirgemeyen Temel Eğitim Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Göçen ve Araştırma Görevlisi Gürkan Çetin’e teşekkürlerimizi ifade ediyoruz.
Okul Müdürümüz Mahmut Demir açılış öncesi yaptığı konuşmasında “FCL ile öğrencilerimizi düşünen, analiz, eden, planlayan ve gerçekleştiren bireyler olarak, 21. Yüzyıl becerileri ile donatmak ve teknolojinin her imkânından azami ölçüde faydalandırmayı hedefliyoruz.” İfadelerini kullandı.
FCL Göbeklitepe sınıfı, bakanlığımızın 2023 Vizyon Belgesinde açıkladığı, 21. Yüzyıl becerilerini öğrencilerimize kazandırmaya, öğrencilerimizi teknolojiyi etkin ve verimli kullanan, grup çalışmalarına dahil olan, işbirliği ve istişare kültü gelişmiş, risk alabilen ve sorumluluklarının farkında olan bireyler olarak yetiştirmeye devam edecektir. 
FCL Göbeklitepe sınıfında öğrencilerimiz, öğretmenlerinin kendilerine anlattığı ve açıkladığı konularla ilgili, web 2.0 araçları ve farklı öğrenme alanlarını kullanarak, akran öğrenmesi ve işbirliği neticesinde hem anlatılan konularda bilgilerini pekiştiriyor, hem de bu bilgilerle ürün ortaya çıkararak öğrendiklerinin sadece bilgiyle sınırlı kalmamasını, gerçek hayatta kullanılabilir olmasını da sağlıyorlar.
FCL Göbeklitepe sınıfı haftalık eğitim planları ve öğrenme alanları sayesinde planlı bir şekilde eğitimlerine devam etmektedir. Gün geçtikçe alanda uzmanlaşan öğretmenlerimiz ve duyarlı idarecilerimiz sayesinde, öğrencilerimize sunduğumuz olanaklar ve bilginin kalitesi artmaya devam edecek, projede elde edeceğimiz başarı neticesinde ülkemize yepyeni bir sınıf modeli kazandırmanın gurunu yaşıyor olacağız.