Aktüel
Giriş Tarihi : 10-08-2019 19:57   Güncelleme : 10-08-2019 19:57

ŞASGED, Kurban Bayramı Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Şanlıurfa Satranç Eğitim ve Gelişim Derneği Kısa adı (ŞASGED) Başkanı,H.Murat Özakıncı Kurban Bayramı mesajı yayımladı;

ŞASGED, Kurban Bayramı Dolayısıyla Mesaj Yayımladı
ŞASGED Başkanı H.Murat ÖZAKINCI, Mesajında, her geçen gün büyüyen, gelişen Göbeklitepe Şehri ve GAP’ın Başkenti Peygamberler Şehrimiz, Şanlıurfa’da Birlik ve beraberliğimizi, karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörü duygularıyla pekiştiren, “Mübarek Kurban Bayramı’na ulaşmış bulunuyoruz. Tüm ülkemizde ve güzel İlimiz Şanlıurfa’mızda, Kurban Bayramını milletçe huzur, güven ve mutluluk içinde geçirmemiz dileğiyle hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.  
 
 
 
Dini bayramlarımız, toplumumuzda hiç şüphesiz çok özel ve anlamlı bir yere sahiptir Bayramlarımız, yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel örneklerinin yaşandığı, sevgi, saygı ve hoşgörü ikliminin hâkim olduğu müstesna günlerdir. Bayramlar; Uzağı ve Yakını bir araya getirdiği özelikle  Aile fertlerinin, akraba, eş-dost ve arkadaşların bir araya geldiği, özlem giderdiği, komşuluk ve akrabalık ilişkilerini pekiştiren, kısaca bizlere aile olmanın ayrıcalığını yaşatan özel günlerdir.
 
 
 
ŞASGED Başkanı, H.Murat ÖZAKINCI;
‘Şanlıurfa Satranç Eğitim ve Gelişim Derneği’ Yönetimi olarak, İnsanlık tarihinde önemli bir yere sahip olan Göbeklitepe’nin, Mısır piramitlerinden 7 bin 500 yıl daha önce yapıldığı Yerleşik hayata geçişlerin ilk izleri için büyük bulgular barındırıyor. ve Dünyanın ilk tapınağı olan Göbeklitepe Şehri Şanlıurfa’nın Kültür miraslarına verilen önemin kıymetini bilerek Şanlıurfa’yı Kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda Kalkındırmak için başlattığımız çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bu çalışmaların sonucunda, GAP’ın Başkenti Göbeklitepe Şehrimiz Şanlıurfa’nın hak ettiği yere geleceğine olan inancım Tamdır.
 Bu duygu ve düşüncelerle bütün Şanlıurfalı hemşerilerimin, Kamu görevlilerinin, Sivil Toplum kuruluşlarının ve basın mensuplarının Kurban Bayramını en içten duygularımla kutlar. Sağlık, mutluluk, huzur ve güven içerisinde, ailenizle birlikte bir bayram geçirmenizi diler, sevgi ve saygılarımı sunuyorum dedi.