Aktüel
Giriş Tarihi : 30-06-2019 22:05   Güncelleme : 30-06-2019 22:05

Müdür Tekyıldıza yapılan saldırı ile ilgili 2 kişi gözaltına alındı

Akçakale İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Tekyıldız yapılan saldırı ile ilgili 2 kişi gözaltına alındı

Müdür Tekyıldıza yapılan saldırı ile ilgili 2 kişi gözaltına alındı

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde İddiaya göre, mesai çıkışı İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Tekyıldız, belediye binası yakınlarında henüz kimliği belirlenemeyen kişilerin saldırısına uğradı. Saldırıda taş ve sopaların hedefi olan Tekyıldız yaralandı. Hastaneye kaldırılan Tekyıldız'ın sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

 

 

 

Konuyla İlgili Şanlıurfa Valiliği Bir Açıklama Yaptı;

 

 

 

28.06.2019 Cuma günü, Akçakale İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil Tekyıldız ve beraberindeki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeline yönelik mesai çıkışı yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, çok değerli müdürümüze ve personelimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

 

 

Olayın meydana gelmesinden hemen sonra kolluk kuvvetlerince gerekli müdahaleler yapılmış ve Akçakale Cumhuriyet Başsavcılımızca da konu ile ilgili adli soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında olayın faili olduğu değerlendirilen üç (3) şüpheli şahıstan ikisi yakalanarak adli mercilere teslim edilmiş, firari durumda olan bir şüphelinin ise yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

 

 

 

Yüklendikleri kamu görevini en iyi şekilde yerine getirme gayreti içinde olan personelimizin maruz kaldığı şiddetin kabul edilmez olduğu ve olayla ilgili başlatılan adli soruşturmanın etkin bir şekilde devam ettiği hususu, belirtildi.