Aktüel
Giriş Tarihi : 19-06-2019 18:37   Güncelleme : 19-06-2019 18:37

Valilik, Hafta Sonunda Siverek İlçesinde Yaşanan Olaya İlişkin Basın Açıklaması Yaptı

Şanlıurfa Valiliği Siverek soruşturması için bir takım çıkan haberler üzerine açıklama yaptı.

Valilik, Hafta Sonunda Siverek İlçesinde Yaşanan Olaya İlişkin Basın Açıklaması Yaptı

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada, İlimiz Siverek ilçesine bağlı Çeltik Mahallesinde 15 Haziran 2019 günü saat 09.00 sıralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle aynı aileye mensup taraflar arasında çıkan ve altı (6) vatandaşımızın hayatını kaybettiği, altı (6) kişinin de yaralandığı olayla ilgili olarak, ilk andan itibaren gerekli müdahaleler yapılmış ve en üst düzeyde güvenlik tedbirleri alınarak kamuoyu bilgilendirilmiştir.

 

Büyük bir titizlikle adli makamların gözetiminde yürütülen adli soruşturma kapsamında bugüne kadar adliyeye sevk edilen üç (3) şüpheli tutuklanarak cezaevine konmuştur. Hastanede tedavi altında olan diğer üç şüphelinin de durumları yakından takip edilmekte olup, sağlık koşulları uygun olur olmaz adli makamların önüne çıkarılacaktır.

 

Çeşitli basın kuruluşları ve sosyal medya platformlarında dile getirilen, tarafsız ve bağımsız bir şekilde yürütülen adli ve idari soruşturmaya gölge düşürecek iddialar gerçeği yansıtmamakta olup, bu tür iddialara itibar edilmemesi gerekmektedir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Denildi.