Aktüel
Giriş Tarihi : 15-06-2019 17:02   Güncelleme : 15-06-2019 17:02

Yetersiz Altyapı Yolların Çökmesine Sebep Oldu !

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde etkili olan aşırı yağış nedeniyle birçok mahallenin yolu bozuldu. Vatandaşlar ise tahliye kanallarının yetersiz olmasından dolayı tepki gösterdi.

Yetersiz Altyapı Yolların  Çökmesine Sebep Oldu !

Kış ve Bahar mevsiminde aşırı yağışın etkili olmasıyla birçok tarım arazisi zarar görürken, mahalle yolları da bundan nasibini aldı. Taban suyunun yükselmesiyle özellikle kırsal mahalle yolları sel sularına maruz kaldı. Yağışın etkisini kaybetmesine rağmen halen birçok mahallede yollar sele maruz kalıyor.

 
 
 
Su tahliye kanalları yetersiz
 
Suruç ilçesinde etkili olan yağışlar, birçok yolun asfaltını söktü. Yağışın etkisini kaybetmesine rağmen yolların halen sele maruz kalması, su tahliye kanallarının yetersiz olduğunu göstererek vatandaşların tepkilerine neden oldu.
 
 Gelen Şikayetler üzerine Suruç Belediyesi Eşbaşkanı Hatice Çevik, gelen şikayetler üzerine bozulan yollarda incelemede bulundu. Çevik, Tahliye suyunun sıkıntı yarattığı Mızar Mahallesi yolu üzerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Devlet Su İşleri Müdürlüğünün yetkilileri ile telefon görüşmesi yaparak sorunun çözümü için gerekli girişimlerde bulundu.
 
 
 
Urfadegisim.