Aktüel
Giriş Tarihi : 11-06-2019 21:23   Güncelleme : 11-06-2019 21:23

Çiftçiler Eksik Yatan Primleri Bekliyor..!

Geçtiğimiz aylarda ziraat odası başkanları tarafından da eleştirilen pamuk üretimi desteklemesinin dekarda 500 kilogramla sınırlandırılması husususu çiftçilere bir darbe vurmuştu. 

Çiftçiler Eksik Yatan Primleri Bekliyor..!

 

Pamuk primleri yüzde 30 eksik yatırılarak bir kere daha çiftçi zor durumda kaldı. birde bu primlerden dedaşa ve devlet su işlerine borcu olanların desteklemesinden kesinti olunca çiftçi bu sene üst üste darbe alarak bu sene masraflarını nasıl karşılayacağı Hususunda kara kara düşünmeye başladı.
 
 
Çiftçiler" Bu sene her şeyi borca yaptık, mazot gübere tohum hepsini desteklemeye kadar borca almıştık. ve destekleme yattı diye sevinmiştik gittik desteklememizi çekmeye hem dedaş borcumuzu kesmiş hem devletimiz yüzde 30 eksik yatırmış. ve doğal olarak borca aldığımız ürün sahibleri bizi arıyor ve şimdide diyoruz bu yüzde 30 yatsın gelelim borcumuzu ödüyelim. bu kalan yüzde 30`un bir an önce ödenmesi bizim için çok iyi olacak ne zaman ödeneceği konusunda her yerden bilgi almaya çalışıyoruz. ama ne zaman ödenir onuda bilemiyoruz" dediler.
 
 
 
urfaflash.com